1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Klášterec - NED Hockey Nymburk 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

17. 10. 2015

V 9. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Klášterce. Utkání na severu Čech bylo dlouho vyrovnané, hosté rozhodli o svém vítězství až v posledním dějství, ve kterém nastříleli tři branky. Pro Nymburk je to letošní první vítězství na ledě soupeře.

Po bezbrankové první třetině se domácí ujali vedení na začátku druhé dvacetiminutovky, když potrestali nymburské za příliš mnoho hráčů na ledě. Jak se však později ukázalo, byl to první a zároveň poslední gólový úspěch, který domácí zaznamenali. V polovině zápasu se hráčům z Polabí podařilo vyrovnat po pěkné individuální akci Šimka. Další dobré příležitosti na obou stranách zůstaly nevyužity. O výsledku utkání se rozhodlo v rozmezí 46. a 48.minuty. Nymburští hokejisté během dvou minut vstřelili dvě branky a prakticky tím rozhodli o svém vítězství. Nejprve poslal v přesilové hře hosty do vedení Protivný a krátce nato se po přihrávce Šimka prosadil Stehlík. Necelé čtyři minuty před koncem napřáhl z levé strany ke střele Rittig a definitivně tak zlomil odpor domácích.
Branky: 21. Hrdlička (Vrtek, Andres) – 31. Šimek (Král), 46. Protivný (Eis), 48. Stehlík (Šimek, Knesl), 57. Rittig (Eis)
Rozhodčí: Battěk
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:1
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:3
Vývoj skóre: 1:0, 1:4
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Bičiště, Loučka, Knesl, Novák, Rittig - Protivný, Michálek, Eis - Šimek, Král, Stehlík - Barbora, Jindra, Kuzďas - Ječný, Jebavý, Smejkal.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace