HC Klášterec - NED Hockey Nymburk 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

01. 03. 2008

Hokejisté Nymburka vyhráli v prvním zápase prvního kola na ledě Klášterce 3:2. Nymburk tak vede v sérii hrané na tři vítězné zápasy 1:0.

Fantastický výsledek se povedl nymburským hokejistům. Domácí hráči dlouho nepochopí proč vlastně prohráli.

Během celé úvodní třetiny měl Klášterec tlak. Nymburk hrál nervozně, zaskočeně a dost kazil. Už ve 2. minutě měl obrovskou šanci domácí Krtenský, ovšem nedal. Za chvíli se pak vyznamenal brankář Nymburka Jágr, který sebral gól z hokejky Součkovi. Klášterec si vytvořil i další šance, ovšem neuspěl. Oproti tomu Nymburk dokázal na bránu Damaška vystřelit jen dvakrát.

Hned na začátku druhé třetiny namazal v přesilovce Nymburka Kaulfus Novákovi, který stihl najít volného Suka a poprvé se měnilo skóre – 1:0.

Jenže Nymburk okamžitě odpověděl. V pokračující přesilovce využil Kříž zakrytého výhledu Damaška a bylo to 1:1. Nymburk pak šel do vedení, když Sirotek z úhlu překonal Damaška podruhé.

Do třetí třetiny vletěl Klášterec jako uragán. Nymburk vůbec nestíhal a pomáhal si jen za cenu faulu. Ve 46. minutě poslal puk před bránu domácích Nýč, obránce ho tečoval k brankáři a ten si jej betonem srazil do brány. Domácí se nechtěli s dvoubrankovým mankem smířit a několikrát zaútočili. V největší šanci ale pálil Stehlík do tyče. Poté dokonce Klášterec nevyužil výhodu dvou mužů, která trvala dvě minuty. Ve stejný čas totiž putovali na trestnou Zeman a Vondrlík. Minutu před koncem přece jen Stehlík dotlačil puk za záda Jágra, to bylo ale vše. Klášterec se ještš pokusil o power play, ovšem marně.

Branky a nahrávky: 22. Suk (Novák), 59. Stehlík (Zika, Vrtek) – 24. Kříž (Nýč), 37. Sirotek (Turinský), 46. Nýč. Rozhodčí: Froněk.
Vyloučení: 9:14.