HC Klášterec - NED Hockey Nymburk 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

02. 03. 2008

Ve druhém utkání Nymburk prohrál. Stav série je 1:1. Hokejisté Nymburka prohráli ve druhém zápase prvního kola play na ledě Klášterce nad Ohří 3:2. Stav série je nyní 1:1 a v úterý a ve středu se bude hrát v Nymburce.

Ve druhém utkání začaly oba týmy opatrně. Domácí hráli v úvodu tři přesilovky, ale skóre se při nich neměnilo. Největší šanci měl v závěru 1. třetiny v oslabení domácí Babka, ale Jágr si z jeho bekhendem poradil.
Skóre zápasu se poprvé měnilo až ve 26. minutě díky Vrtkovi, který využil přesilovku. Jenže Nymburk v oslabení zásluhou Tomy vyrovnal. Vzápětí po vyrovnávacím gólu se řítil sám na Damaška z trestné lavice naskočivší Nýč. Domácího gólmana si položil na zem, jeho střela ale mířila nad. V závěru druhé části šli domácí znovu do vedení, když se opět prosadil Vrtek.
Hned v úvodu závěrečné třetiny ale využil Nymburk čtyřminutovou přeslivoku a znovu vyrovnal. Střelou do horního růžku Damaškovi branky se prosadil Kříž. Neuběhly však ani dvě minuty, Martinec propadl v obraném pásmu, dva hráči domácích zůstali sami před Jágrem a Klášterec vedl 3:2. Nymburk se snažil vyrovnat, ale ani dlouhá power play už k vyrovnání nevedla.
Branky: 26. Vrtek (Kadlec), 35. Vrtek (Kadlec), 44. Novák (Suk, Panocha) – 29. Toma, 43. Kříž (Nýč).
Rozhodčí: Petružálek.
Vyloučení: 8:8.