1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Klatovy - NED Hockey Nymburk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

14. 09. 2008

V premiérovém mistrovském zápase dokázal Nymburk zvítězit na ledě Klatov.

Ačkoli se jednalo o první ostrý zápas v nové sezóně, diváci byli svědky velmi dobrého zápasu. Oba týmy se do zápasu pustily bez ostychu a tak bylo hned na začátku k vidění několik šancí na obou stranách. Tu největší spálil domácí Geltner, když sám před Jágrem zakončil bekhendový blafák nad.
Hned v úvodu prostřední části si Nymburk vyzkoušel neúspěšně přesilovku. Vzápětí po ní se dvakrát bránil v oslabení. Při druhém oslabení vystihl v útočném pásmu Dorňákovu přihrávku Nýč a proměněným blafákem poslal Nymburk do vedení. Dorňák mohl svoji chybu napravit. Ve 39. min. střílel dvakrát z nebezpečné pozice ovšem neúspěšně.
Také v poslední části hry se hrál vyrovnaný hokej. Domácí několikrát nebezpečně ohrozili Jágra, ovšem největší šanci na gól měl hostující Turinský. Právě Turinského totiž našel krásnou přihrávkou Zelenka, jenže zkušený nymburský borec nedokázal zasunout puk do prázdné branky. S blížícím se závěrem tlak domácích stoupal a tak musel v brance Nymburka prokazovat své umění brankář Jágr. Dvě minuty před koncem byl za vyhození puku mimo hřiště vyloučen domácí Klaus, což domácím hodně zkomplikovalo cestu za vyrovnání. Přesto se odhodlali k power play ovšem Kadeřábek necelou minutu před koncem střelou do prázdné branky rozhodl o vítězství Nymburka.
Branky: 29. Nýč, 60. Kadeřábek (Nýč)
Rozhodčí: Zubzanda
Vyloučení: 8:8
Využití: 0:1
Oslabení: 0:1
Diváků: 350
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1
Vývoj skóre: 0:2
Nymburk: Jágr – Kaulfus, Kříž, Sem, Nedvěd, Švácha, Topič, Iterský – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Škaloud, Mrňa, Zelenka – Vondrlík, Turinský, Šimek

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace