1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Klatovy – NED Hockey Nymburk 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)

09. 02. 2005

Také ve 2. zápase 1. kola play off dokázal Nymburk Klatovy porazit. Nymburské hráče a fanoušky přivítala oproti loňsku překvapivě sotva poloviční divácká návštěva. V samotném zápase prokázali nymburští hokejisté trpělivost a stejně jako v 1. zápase rozhodli o vítězství v závěrečné třetině.

Také ve 2. zápase 1. kola play off dokázal Nymburk Klatovy porazit.
HC Klatovy – NED Hockey Nymburk 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)
Nymburské hráče a fanoušky přivítala oproti loňsku překvapivě sotva poloviční divácká návštěva. V samotném zápase prokázali nymburští hokejisté trpělivost a stejně jako v 1. zápase rozhodli o vítězství v závěrečné třetině.
Začátek zápasu byl z obou stran hodně nervózní, domácím však přeci jen pomohla branka, kterou vstřelil Šanda v přesilovce už ve 2. minutě zápasu. Valent, který nahradil zraněného Kreminu a který během první třetiny působil hodně nejistým dojmem pak ještě se štěstím zlikvidoval šanci Kubeše. Nymburským se podařilo vyrovnat v 7. min., kdy podobně jako domácí využili přesilovku. Jágrovu střelu dorazil do sítě Sirotek. Od vyrovnávacího gólu až do konce zápasu měl Nymburk v zápase navrch. Domácí si sice několik šancí na gól vypracovali, ovšem celková převaha byla na straně hostí. Ti se však museli potýkat s hodně tvrdou hrou domácích a nepřízní rozhodčích.
Nymburku ke vstřelení gólu nepomohly ani dvě přesilovky na začátku druhé třetiny. Klatovští se po nich pomalu dostávali pod stále větší tlak, ze kterého je ovšem vysvobodili tři po sobě jdoucí oslabení hostí, když rozhodčí odpískal tři hodně ochotné pády domácích hokejistů.
Až na začátku třetí třetiny se podařilo hostům přeměnit tlak v branky. Nejprve se svým prvním gólem v letošní sezóně trefil ranou od modré Vítů a vzápětí využil přesilovku Sirotek. Domácí se marně snažili o vyrovnání. Hosté poctivě bránili a nepouštěli klatovské do žádných šancí. Minutu před koncem odvolali domácí Přerosta z branky a zkusili power play. Po 11 vteřinách se však trefil do prázdné Malý a bylo rozhodnuto. Přerosta navíc stihl ještě 17 vteřin před koncem překonat Handlovský.
Branky: 2. Šanda (Špaček, Fiala) – 8. Sirotek (Jágr, Lukeš), 44. Vítů (Král), 46. Sirotek (Lukeš), 60. Malý (Král, P. Zeman), 60. Handlovský (Culka)
Rozhodčí: Dvořák – Fiala, Vavruška
Vyloučení: 8:7, navíc Fiala (K) 10 min. a dku
Využití: 1:2
Oslabení: 0:0
Diváků:
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:4
Vývoj skóre: 1:0, 1:5
Sestava Nymburka: Valent – Kosejk, M. Zeman, Kos, Vítů, Krejčík, P. Zeman – Jágr, Sirotek, Lukeš – Dvořák, Král, Malý – Culka, Petrák, Handlovský - Langer

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace