HC Klatovy - NED Hockey Nymburk 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

02. 03. 2004

Až třetí utkání muselo rozhodnout o tom, který z dvojice Klatovy Nymburk půjde dál a pro kterého sezóna skončí. Výhoda třetího rozhodujícího zápasu na domácím ledě nakonec rozhodla. Nymburk v Klatovech nedokázal uspět ani napodruhé a sezóna pro něj skončila.

Ve třetím rozhodujícím zápase druhého kola play off prohrál Nymburk na ledě Klatov.
Domácím se vstup do zápasu vydařil. Úvodní tlak zužitkovali v gól už ve 3. min, kdy dorazil puk za bezmocného Kreminu Maxa. Vzápětí hasila nymburská obrana faulem na poslední chvíli šanci domácích a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Hostující brankář Kremina si však s Bárkovým pokusem poradil. V průběhu třetiny Nymburk přeci jen hru vyrovnal a v přesilovce vyrovnal i stav. Lukeš skvěle načasoval přihrávku na Jágra a ten střelou mezi betony překonal Šulana.
V prostřední dvacetiminutovce nejprve ubránil Nymburk tři oslabení a pak zatlačil svého soupeře do obranného pásma. Domácí měli problémy s rozehrávkou a jejich pokusy o protiútoky končily už na červené čáře. Hosté však z převahy nevytěžili nic naopak sami z ojedinělého střeleckého pokusu inkasovali. Maxa vyhrál v útočném pásmu buly a Bednář pohotovou a přesnou bombou trefil do růžku.
Další gól mohli přidat domácí v úvodu poslední části hry, ovšem osamocený Suchý nedokázal Kreminu překonat. V 45. min mířil klatovský Tureček jen do břevna a ani šance Špačka a následný obrovský závar před Kreminou gólem neskončily. Rozhodující moment zápasu přišel v 54. min. Domácí totiž při signalizované výhodě hostí znovu faulovali a Nymburk tak měl možnost hrát celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Tu ovšem hosté nezvládli, Šulana prakticky neohrozili a když hlavní rozhodčí dvě a půl minuty před koncem hodně přísně vyloučil hostujícího Jágra, bylo prakticky rozhodnuto. Ve zbytku utkání už vládly na ledě emoce, což odneslo několik hostujících hráčů vyloučením. Domácí se už ve dvojnásobné přesilovce do útoku nehrnuli a vedení udrželi.
Branky: 3. Maxa (Kořínek), 38. Bednář (Maxa) - 12. Jágr (Lukeš, Vítů)
Rozhodčí: Ondřej - Fiala, Urban
Vyloučení: 6:8, navíc Turinský trest ve hře (25 TM), Kosejk v čase 60.00 (20 TM za nesportovní chování)