HC Klatovy - NED Hockey Nymburk 3:4 (0:0, 3:3, 0:1)

15. 02. 2006

V pátém rozhodujícím zápase 1. kola play off vyhrál Nymburk na ledě Klatov. Nymburk jen se čtrnácti hráči do pole dokázal v rozhodujícím zápase otočit nepříznivý vývoj utkání postoupil do dalšího kola. Necelá třicítka věrných fanoušků zažil infarktový zápas. Fandové neváhali a svůj milovaný tým jeli do vzdálených Klatov povzbudit a nakonec se mohli radovat. Nymburku chyběli sparťanští junioři Handlovský s Cunikem, naopak se do sestavy vrátil uzdravený Kaulfus.

První třetina se hrála v opatrném tempu, ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu, která by mohla dostat soupeře do výhody. O něco aktivnější byli domácí, ovšem Nováka ohrožovali jen střelami z dálky.
Až na začátku druhé třetiny neudržel nervy na uzdě zcela zbytečným faulem Kosejk a domácí  se v přesilovce zásluhou Špačka dostali do vedení. Přesně po 75 vteřinách se domácí radovali znovu. Herzig se nejlépe zorientoval před brankovištěm a dorážkou podruhé překonal Nováka. Chvíli na to byl vyloučen Jágr a domácí hráli opět přesilovku. V ní nahodil puk směrem k bráně střelou od modré Pavlis, puk se záhadným odrazem od zadního mantinelu vrátil zpět před bránu a Novák byl proti Herzigově dorážce bez šance. Studená sprcha a tři góly v rozmezí sedmi minut však s hosty nezamávaly a v rozmezí mezi 36 a 39. min  vyrovnali. Nejprve mířil ve 34. min. v přesilovce Šimek do tyče, další střely však už končily gólem. Kombinaci Kosejka a Lukeše zakončoval Zeman, přesně o minutu později vypálil Král a Malý dorážkou podruhé překonal Pospíšila. Třetí gól přidal v oslabení Král, který využil chyby domácího obránce na útočné a z kruhu propálil Pospíšila.
Hned v úvodu poslední části si obě mužstva vyzkoušela útok tři na jednoho ani jeden tým ale neuspěl. V 51. min. Zeman špatnou rozehrávkou nabídl puk Bednářovi, Novák však Zemanovu chybu bravurně napravil. Naopak na druhé straně nepodržel domácí tým brankář Pospíšil. Toho překvapil střelou od modré Toma. Vyrovnat mohl Fiala, ovšem jeho bombu stihl Novák betonem vyrazit. Dvě a půl minuty před koncem dostali domácí obrovskou možnost k vyrovnání, když putoval na trestnou nymburský Král. Jenže hosté se v přesilovce v klidu bránili a domácí se nemohli dostat ani k odvolání brankáře. To se jim podařilo až 24 vteřin před koncem. Po závaru před brankou však Novák ukryl puk ve své výstroji. Další buly 15 vteřin před koncem domácí prohráli a Toma se řítil na prázdnou domácí branku. Ti však faulem jeho šanci zmařili. Následovalo vyloučení a hosté mohli začít slavit postup do dalšího kola.
Branky: 25. Špaček, 27. Herzig, 32. Herzig (Pavlis) – 36. Zeman (Lukeš, Kosejk), 37. Malý (Král, Dvořák), 39. Král, 52. Toma (Dvořák)
Rozhodčí: Lacina
Vyloučení: 5:5