1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Klatovy - NED Hockey Nymburk 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)

11. 02. 2006

Ve 3. zápase 1. kola play off odvrátil Nymburk hrozbu vyřazení a v Klatovech vyhrál. Nymburk si cestu za vítězstvím zkomplikoval zbytečnými fauly, za které hlavní rozhodčí nekompromisně posílal hosty do oslabení. Nymburk měl v utkání celkem 15 vyloučených a hrál třikrát v oslabení 5 proti 3. Dohromady 3 minuty a 56 vteřin. Domácí však dokázali využít jedinou přesilovku 4 na 3. Hosté v oslabení bojovali obětavě ze všech sil a nakonec to přineslo úspěch v podobě vítězství.

Hned od začátku nasadil hlavní rozhodčí Zubzanda na hosty přísný metr. Všechny oslabení včetně dvouminutového dvojnásobného však Nymburk přečkal bez úhony. Až v závěru první třetiny domácí přeci jen udeřili. Nejprve po závaru minul prázdnou bránu Herzig. Vzápětí se Pavlis prosmýkl okolo Zemana a střelou pod břevno nedal Novákovi šanci.
Hned v úvodu druhé třetiny zahrozil střelou z otočky Král, z gólu se však radovali opět domácí. Herzig projel celým kluzištěm a střelou mezi betony překvapil podruhé Nováka. Nymburk předváděl po druhém inkasovaném gólu koncentrovanou hru bez nečistých zákroků a okamžitě to přineslo ovoce v podobě vyrovnání. Nejprve Král za brankou Pospíšila tak dlouho nevěděl co s pukem až si vyjel před bránu a střelou pod víko snížil. Pak Nymburk přežil další oslabení a po něm Dvořák přihrávkou z rohu před branku naservíroval Královi druhý gól. Ihned po vyrovnání však začal opět úřadovat hlavní rozhodčí, který nenechal trestnou lavici hostí vychladnout. Domácí jednu z početních výhod využili a zásluhou Pavlise se opět dostali do vedení.
Hned na začátku poslední části hry přežil Nymburk 73 vteřin ve třech a po krvavém faulu na Dvořáka využil zásluhou souhry Kose, Kříže a zakončujícího Handlovského čtyřminutovou přesilovku. Neuběhly ani tři minuty a Král v nájezdu dva na jednoho vybídl ke skórování Kose, který poslal Nymburk poprvé v celé sérii do vedení. V posledních pěti minutách už si nymburští své vedení pohlídali.
Branky: 20. Pavlis (Fiala), 25. Herzig (Fiala), 38. Pavlis (Špaček, Kubeš) – 28. Král (Toma), 31. Král (Dvořák, Lukeš), 53. Handlovský (Kos, Kříž), 55. Kos (Král)
Rozhodčí: Zubzanda – Fiala, Havelec
Vyloučení: 7:15
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 1000
Třetiny: 1:0, 2:2, 0:2
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4
Sestava Nymburka: Novák – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Cunik, Krejčík – Jágr, Král, Malý – Dvořák, Šimek, Lukeš – Handlovský, Turinský, Toma 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace