HC Klatovy - NED Hockey Nymburk 3:4 sn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0 - 0:1)

07. 02. 2015

Až samostatné nájezdy rozhodly ve 30. kole druhé hokejové ligy o tom, kdo se stane vítězem utkání mezi celky Klatov a Nymburka. Nakonec si dva body odvezli hosté z Polabí. Vítězný gól dal Kříž.

Hostům vyšel začátek zápasu, kdy se celkem rychle ujali vedení dva nula. Do konce první třetiny už jen domácí snížili. „To byl takový blbý gól," ulevil si po utkání nymburský trenér Pavel Bičiště.
Domácí měli ve svém středu hráče z Plzně, kteří dělali hostující defenzivě velké problémy. „Nasadili jsme na ně druhou lajnu, ta jejich sílu eliminovala. Ale hráli dobře a vytvářeli si šance," řekl kouč Nymburka.
Ve druhé třetině měl Nymburk početní výhodu dvou hráčů, tu ale nevyužil. „Tu jsme sehráli hanebně. Možná to byl klíčový okamžik celého zápasu," uvědomoval si Bičiště.
Klatovům se podařilo vyrovnat a v závěrečné části se dokonce dostali do vedení. Hosté ale vyrovnali a zápas šel do prodloužení. „V něm se hrálo nahoru – dolů, rozhodnout se mohlo na obou stranách," uvedl trenér vítězů.
Ale nestalo se a na řadu přišly samostatné nájezdy. Loterie. A v té byli úspěšnější hosté, když se nejprve trefil Bičiště a po něm Kříž. Dva body si tak odvezl Nymburk.
„Jsou to pro nás cenné dva body. Navíc před zápasem s Kolínem," myslel už na další utkání Bičiště. „Kluci si zvedli před derby sebevědomí. Škoda, že takhle nehrajeme doma. I hráči cítili, že to bylo dobré," dodal trenér nymburského celku.
Branky: 10. Houfek (Marcel, Hobl), 36. Čuban, 47. Beran (Kubeš, Marcel) – 4. Brzák (Král), 5. Protivný (Dulovec), 54. Wszolek (Pokorný, Dvořák), rozh. náj. Kříž. Třetiny: 1:2, 1:0, 1:1.
NED Hockey Nymburk: Brázdil – Kříž, Rittig, Kulich, Kuzďas, Pokorný, Herna – Brzák, Král, Eis – Bičiště, Šimek, Protivný – Dulovec, Dvořák, Wszolek.

Autor: Vladimír Malinovský, Nymburský Deník