1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Klatovy - NED Hockey Nymburk 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

08. 02. 2006

V prvním zápase prvního kola play off prohrál Nymburk na ledě Klatov. Hosté nebyli v Klatovech daleko od úspěchu. S jedenácti vyloučenými lze však jen těžko myslet na úspěch. I když Nymburk ubránil v prostřední třetině čtyři přesilovky soupeře nakonec ve dvojnásobné přesilovce inkasoval rozhodující gól.

Nymburk nevstoupil do utkání šťastně. Už po jedenácti odehraných vteřinách tečoval Špaček těsně před Kreminou Šandovu ránu z mezikruží a domácí se poprvé radovali. Nymburk inkasovaný gól zaskočil a jen těžko se dostával z obranného pásma. Domácího brankáře Pospíšila však tlak svého týmu ukolébal natolik, že pustil za svá záda Královo nahození z půlky. Úvodní tlak domácích zakončili na konci poslední desetiminutovky šance Bednáře, který mířil do břevna a Špindlera, který z nadějné pozice minul. Pak tlak domácích ustal a hosté vyrovnali hru. Poslední slovo v první třetině však měli opět domácí. Hned po buly vypálil od modré Štěrba a jeho bombu tečoval Kosejk bruslí nešťastně přímo do růžku bezmocného Kreminy.
Hru ve druhé třetině značně ovlivnila vyloučení na obou stranách. Ani jeden z týmů však výhodu přesilové hry nevyužil.
Skóre se znovu měnilo až v 50. min. Jágr našel přihrávkou přes celé hřiště volného Malého a ten přesnou ranou pod břevno vyrovnal. Vyrovnaný stav však nevydržel ani dvě minuty. Ve dvojnásobné přesilové hře se přesně k tyči trefil Fiala. Minutu před koncem hosté odvolali brankáře a vsadili vše na jednu kartu. Hra bez brankáře ovšem úspěch nepřinesla. Naopak do prázdné branky pečetil vítězství Herzig.
Branky: 1. Špaček (Šanda), 20. Štěrba, 51. Fiala (Bárek, Švík), 60. Herzig (Špaček, Švík) – 4. Král, 50. Malý (Jágr)
Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Šmíd
Vyloučení: 6:11
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 1000
Třetiny: 2:1, 0:0, 2:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2
Sestava Nymburka: Kremina – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Krejčík, Kaulfus – Jágr, Král, Malý – Handlovský, Šimek, Toma – Dvořák, Turinský, Lukeš 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace