HC Klatovy - NED Hockey Nymburk 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

27. 02. 2004

Nymburští hokejisté vystřídali v zápase oba brankáře. Slabý inkasoval třikrát, pokaždé po chybách obrany, náhradník Kremina byl pokořen dvakrát. Zápas rozhodly chyby v obranné činnosti. Zatímco domácí se v obranné fázi žádných velkých chyb nedopustili, hosté nechali několikrát klatovské před brankou zcela volné a domácí toho dokázali dokonale využít. Přibližně stovka hostujících fanoušků tak jela domů v posmutnělé náladě.

V prvním zápase druhého kola play off prohrál Nymburk na ledě Klatov.
Před zaplněnými tribunami nezačal Nymburk vůbec špatně a domácí hráči se k úvodnímu tlaku prakticky vůbec nedostali. V 9. min. však ztratil Kos před vlastní bránou puk a Herzig jej pohotově poslal mezi betony Slabého. Ještě v téže minutě nepokryli nymburští obránci před brankou Suchého a Slabý podruhé lovil puk ze své sítě. Hráče Nymburka rychle inkasované góly zaskočily a Slabý musel likvidovat další tutovky Pavlise a Šandy. Nymburk znovu zahrozil až na konci první dvacetiminutovky, kdy Lukeš tečoval nad Hnátovo nahození.
Také v úvodu druhé třetiny se hostující obrana dopustila obrovské chyby, když před Slabým zůstal osamocený Šanda a Klatovy vedly 3:0. Čtyři minuty po třetím inkasovaném gólu hosté vystřídali brankáře a místo Slabého se mezi tyče postavil Kremina. Od tohoto střídání se Nymburští zvedli a zatlačili svého soupeře do defenzivy. V přesilovce pět na tři svou převahu zúročili v první gól. Dvořák napřáhl od modré, brankář Šulan jen vyrazil před sebe a Langer snížil na 3:1. Střelec první nymburské branky se však nechal v závěru třetiny vyloučit čehož domácí využili ke vstřelení čtvrtého gólu. Čtyři vteřiny před koncem poskakoval puk po Kreminových betonech tak dlouho až jej Tureček poslal do brány.
Na začátku závěrečné části hry se podařilo hostům Lukešem opět snížit na rozdíl dvou gólů, ovšem domácí využili další přesilovku ke vstřelení pátého gólu a definitivně zlomili nymburský odpor. Nymburští pak ubránili několik oslabení a šestý gól, který padl současně se závěrečnou sirénou už hlavní rozhodí Dvořák neuznal.
Branky: 9. Herzig, 9. Suchý (Pešek), 24. Šanda (Pavlis), 40. Tureček (Maxa), 46. Bednář (Zajíc) - 36. Langer (Dvořák), 43. Lukeš (Hnát, Jágr)
Rozhodčí: Dvořák - Poskočil, Šperl
Vyloučení: 4:7, navíc Sirotek (N) 10 min. os. tr.