1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Kobra Praha - NED Hockey Nymburk 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

06. 11. 2013

Ve 13. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na ledě Kobry Praha. Nymburský brankář Pavel Bílek ani jednou neinkasoval a připsal si tak první čisté konto v sezóně.

Celou první třetinu trvalo nymburským hokejistům než si přivykli na extrémně malé kluziště, které v pražském Braníku je. Domácí však převahy v první třetině nedokázali využít, i když měli příležitost dvou přesilových her.
Ve druhé části hosté vyrovnali hru a vytvořili si několik příležitostí ke vstřelení branky. Tu největší měl zřejmě Šimek, který po dalekém vyjetí brankáře Moučky z branky střílel do odkryté svatyně, obránce Pohl však stihnul puk vyrazit mimo. Po velkém závaru před Bílkem v polovině zápasu, který ovšem domácí v branku nepřetavili, dostali nymburští hokejisté možnost tří přesilovek za sebou. Ani jednu z nich však nevyužili.
Do závěrečné třetiny se tak stále nastupovalo za bezbrankového stavu. Obrovskou šanci na změnu stavu spálil domácí Jakeš, kterého vychytal skvělý Bílek. Naopak na druhé straně neudržel Němečkův pokus Moučka a Poulíček doklepnul puk za záda domácího brankáře. Vzápětí se musel Nymburk bránit v oslabení, ovšem domácím se přesilovka nevyvedla. Naopak v ní mohli inkasovat, jenže Stehlík svůj sólový nájezd v oslabení neproměnil. Krátce poté dostali hosté příležitost hrát 55 vteřin v pěti proti třem, čehož využili ke vstřelení druhé branky. Král našel rozjetého Stehlíka a ten se napodruhé proti Moučkovi nemýlil. Dvě a půl minuty před koncem se domácí odhodlali k power play, ovšem překonat Bílka se jim nepodařilo ani tentokrát. Naopak sami málem inkasovali po střele Krále, který přes celé kluziště mířil do tyče.
Branky: 47. Poulíček (Němeček, Král), 53. Stehlík (Král).
Rozhodčí: Horinek.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 0:1.
Oslabení: 0:0.
Diváci: 50.
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2.
Nymburk: Bílek – Voženílek, Kříž, Dvořák, Šefl, Bodnár, Kozák – Němeček, Král, Poulíček – Dulovec, Stehlík, Martinec – Tregl, Bičiště, Šimek – Chvojka.  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace