1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Kobra Praha - NED Hockey Nymburk 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

20. 12. 2003

Ve 23. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě pražské Kobry.

Ve 23. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě pražské Kobry. 
HC Kobra Praha - NED Hockey Nymburk 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
V prvním zápase nadstavbové části předvedli nymburští hokejisté v Praze na Bráníku skvělý výkon a zaslouženě vyhráli. Od první do poslední minuty měli v zápase převahu. Domácí si vypracovali za celý zápas pouze dvě vážnější šance na gól. Poprvé však pomohlo po střele Vilta Matouškovi břevno a podruhé nymburský gólman znemožnil ve vyložené šanci Georgieva. Mladá Boleslavská naděje tak vychytala ve svém druhém zápase za Nymburk druhou nulu. Nymburské hokejisty přijeli do Prahy jako tradičně podpořit z Nymburka zhruba tři desítky fanoušků. Ti na neútulném stadionu bez přestávky hnali s pomocí dvou bubeníků své hráče za vítězstvím a Nymburským hokejistům vytvořili doslova domácí prostředí. 
Nymburk poprvé v zápase udeřil v 10. min. Po spolupráci Kosejka a Jágra prostřelil od modré domácího gólmana Lukeš. Hned v následující minutě se skóre opět měnilo. Opět po skvělé kombinaci tentokrát však Turinského s Černým se trefil Langer a vyhnal Krause s branky ven. Jeho náhradník Vostárek pak měl obrovské štěstí, když Lukeš netrefil prázdnou bránu.
Ve druhé třetině se převaha Nymburka ještě zvýšila, domácí se pod obrovských tlakem dopouštěli jednoho faulu za druhým, hlavní rozhodčí Lacina však přestupky domácích přehlížel a odvážil se vyloučit domácí jen třikrát, leč hosté toho ani jednou nevyužili.
Na začátku poslední dvacetiminutovky naopak promrhali dvě přesilovky domácí a v té druhé dokonce inkasovali. Hostující Turinský nevěděl tak dlouho co s pukem až s ním prokličkoval přes půl hřiště a přesnou střelou jej uklidil za Vostárkova záda. Po třetím gólu v síti Kobry nevyužila obě mužstva minutu a půl trvající přesilovku pět na tři a ve zbytku utkání už si Nymburk své vedení bezpečně uhlídal.
Branky: 10. Lukeš (Jágr, Kosejk), 11. Langer (Černý, Turinský), 46. Turinský
Rozhodčí: Lacina - Fiala, Urban
Vyloučení: 6:7
Využití: 0:0
Oslabení: 0:1
Diváků: 40
Třetiny: 0:2, 0:0, 0:1
Vývoj skóre: 0:3
Sestava Nymburka: Matoušek - Kosejk, Zeman, Kos, Bouchner, Krejčík, Bartoníček - Jágr, Hnát, Lukeš - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Neugebauer, Kadeřábek

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace