HC Kobra Praha - NED Hockey Nymburk 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)

13. 11. 2002

K dalšímu mistrovskému zápasu 2. hokejové ligy nastoupili nymburští hokejisté na ledě pražské Kobry. Na stadionu v Braníku se jim dařilo a vybojovali zde další tři body za vítězství 1:5.

Utkání se pro hosty nezačalo vyvíjet dobře. Už po 22 vteřinách totiž lovil nymburský gólman Slabý puk ze své sítě, když nestačil na Bártovu dorážku. Hostům se ale podařilo rychle otočit. Nejprve Černý stále ještě v 1. min. orazítkoval tyč, vzápětí si Janča sám srazil Jeníkovo nahození do své branky a o chvilku později nestačil na Zemanovu bombu od modré. Převahu Nymburka potvrdil individuální akcí Vrbata, když ukázkově přešel přes obránce a předložil Vondrlíkovi přihrávku před prázdnou branku. Kobra zahrozila až těsně před přestávkou. Georgiev našel poslepu Janeše, ten ale nemířil přesně.
Po bezbrankové prostřední třetině, ve které nahradil domácího gólmana Janču Vostárek, se dočkali diváci dalších branek až v poslední dvacetimutovce. A opět to byli hosté, kteří se radovali. Ve 43. min. našel Christov skvělým pasem Vondrlíka a ten samostaný nájezd proměnil střelou pod břevno. Kobra hrála ve velkém útlumu a Nymburk vyrážel k rychlým brejkům. Krátce za sebou neproměnili svoje nájezdy Černý s Vondrlíkem. Hosté však přeci jen ještě jednu branku přidali, když Černý dorazil Jeníkovu střelu a uzavřel brankové skóre zápasu.
Branky: 1. Bárta - 4. Jeník (Turinský), 9. M. Zeman (Kosejk, Skořepa), 17. Vondrlík (Vrbata), 43. Vondrlík (Christov), 59. Černý (Jeník)
Rozhodčí: Kolář
Vyloučení: 4:3