HC Kobra Praha - NED Hockey Nymburk 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

27. 12. 2009

Nymburským hokejistům závěr roku vůbec nevyšel. Na Kobře prohráli pošesté za sebou a do nového roku vstoupí z nelichotivé osmé pozice. Nymburk se dál topí ve střelecké krizi. Proti Kobře zaznamenal jedinou branku.

Hokejisté Kobry sehráli s nymburskými vyrovnanou partii, kdy každé mužstvo mělo chvilku převahu. V koncovce však byli o chlup lepší domácí, kteří nakonec berou tři body za vítězství.
Během první třetiny se snažila Kobra hodně útočit a tak nymburáci hrozili především z rychlých brejků. Nejprve mířil Mareš do boční sítě, potom orazítkoval tyč Drak. Domácí měli největší šance těsně před první přestávkou. Rückl zneškodnil střelu Nováka a pak Bárta v ideální pozici netrefil přesně puk.
Také ve druhé třetině se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou. Hodně nebezpečně pálil Drak, z gólu se však radovali domácí, kteří potrestali Semův nedovolený zákrok. Vzápětí měl velkou šanci domácí Nykl a tlak domácích pokračoval i při další přesilovce. Hosté se však ubránili a naopak posledních pět minut ve druhé třetině to byli oni, kdo hrozil gólem. Jenže Dulovec neuspěl s bekhendovým blafákem, Dvořák tečoval těsně nad a také další šance gólem neskončily.
V poslední části hry mohl vyrovnat Zvolenský, také jeho pokus však skončil jen na boční síti. Z gólu se tak opět radovali domácí. Rücklovi propadla Žáčkova tvrdá rána z bezprostřední blízkosti a sám střelec si puk dorazil do sítě – 2:0. Po druhém inkasovaném gólu Nymburk ještě více zatlačil, jenže strážce domácí svatyně, vypůjčená slávistická posila Krch držel Kobru nad vodou. Až v čase 58.18 jej propálil Zvolenský. Nymburk se mocně hnal za vyrovnáním. Minutu před koncem odvolali hosté Rückla a výsledkem byl obrovský závar před domácí brankou. Domácí fantom nejprve zlikvidoval Drakovu bombu a pak akrobatickým zákrokem lapačkou vyrazil puk, který již evidentně směřoval za jeho záda. Z následného protiútoku domácí Žáček střelou do prázdné brány rozhodl.
Branky: 31. Holý (Lang), 51. Žáček (Paris, Bárta), 60. Žáček (Bárta) – 59. Zvolenský (Hloušek)
Rozhodčí: Dundr
Vyloučení: 5:4