1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Kobra Praha – NED Hockey Nymburk 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

19. 09. 2015

Ve 3. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na ledě pražské Kobry. Disciplína. Především toto slovo by měli mít nymburští hokejisté na paměti, pokud chtějí uspět. Tři ze čtyř gólů totiž inkasovali hráči Nymburka v oslabení, čtvrtý padnul po minele brankáře Matouška.

Dvě rychlá vyloučení a obě potrestaná gólem – takový byl začátek zápasu na Kobře z pohledu hráčů z Polabí. Nepříznivý úvod utkání však na hostech nezanechal vážnější stopy a brzy bylo vyrovnáno. Už ve 4. min. měl blízko ke snížení Jindra, jehož pokus se puk zastavil na čáře Bílkovi branky. První gólovou radost si vychutnali svěřenci trenéra Bičiště až o chvilku později, kdy se v početní převaze prosadil Michálek. V polovině první třetiny se pak mocně hnal za dorážkou Eis a jeho snaha byla odměněna vyrovnávací brankou.
Ve druhé části se hrálo povícero pod taktovkou hostů, kteří však nedokázali svoji mírnou převahu gólově zúročit. Dobré šance spálil aktivní Eis a nedařilo se ani Stehlíkovi. Nakonec měli ke gólu nejblíže domácí, když z ojedinělého pokusu otřel Škop puk o břevno Matouškovi branky.
Právě nymburský brankář Matoušek pak chyboval na začátku závěrečného dějství v rozehrávce a domácí jeho problémy s vyklepáním puku z lapačky dokonale potrestali. Krátce nato putoval podruhé v zápase na trestnou kapitán nymburského celku Král a domácí zásluhou Hantáka i jeho druhý pobyt na trestné ukončili před vypršením dvou minut. Ve zbytku utkání místo snahy o vyrovnání hosté spíše zahřívali trestnou lavici a tak si domácí celkem v poklidu uhlídali vítězství.
Branky: 2. Vlach (Drahorád), 4. Vlach (Škop), 43. Hlinka (Borovanský), 46. Hanták (Škop, Vlach) – 7. Michálek (Šimek, Protivný), 11. Eis (Kříž, Stehlík)
Rozhodčí: Schmejkal
Vyloučení: 4:10
Využití: 3:1
Diváci: 35
Třetiny: 2:2, 0:0, 2:0
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 4:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Loučka, Kříž, Knesl, Novák, Ritig, Saňa – Eis, Král, Stehlík – Protivný, Michálek, Šimek – Jindra, Podsedníček, Barbora – Kuzďas, Smejkal

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace