1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Kobra Praha – NED Hockey Nymburk 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)

28. 09. 2014

Ve 3. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě pražské Kobry. Nymburští nastoupili k mistrovskému zápasu po dlouhých čtrnácti dnech s tréninkovým mankem, neboť z důvodu pádu části střechy na ledovou plochu, byl zrušen nejen jejich minulý zápas, ale také dalších několik tréninků. V brance Kobry Praha nastoupil gólman Pavel Bílek, který v minulé sezóně chytal právě v Nymburce.

Zápasové, ale i tréninkové manko se na výkonu hráčů Nymburka projevilo. Hráči z Polabí nezachytili začátek zápasu a soupeř se rychle radoval z třígólového vedení. První branku vstřelili domácí už na začátku 2. min., když potrestali Matouškovo vyhození puku ze hřiště. Krátce nato nedokázal vyhodit puk z vlastní obranné třetiny Šefl a domácí vedli 2:0. V polovině 11. min. obránce Kulich tak dlouho otálel z rozehrávkou, až mu touš odskočil od hokejky přímo na hůl Kocmana, který překonal nic netušícího Matouška potřetí. Chvíli poté se konečně radovali z branky i hosté. Tentokrát chybovali při založení útoku hráči Kobry, Král pohotově přikopnul puk Stehlíkovi a nymburský kanonýr se nemýlil. Další branku mohl přidat nymburský Brzák, jeho střelu ale Bílek vyrazil maskou nad.
Ve 26. min. vstřelil Stehlík bekhendovou dorážkou svoji druhou branku v zápase a Nymburk se tak dotáhnul na rozdíl jediné branky. Byla to ale po hříchu snad jediná střela na branku ze strany nymburských ve druhé třetině. Naopak domácí řádně zaměstnávali Matouška, který se musel v brance hostů činit a dlouho se mu také dařilo. Na přesilovkovou ránu z mezikruží z hole Tona však nedosáhnul a tak domácí odskočili opět na dvě branky.
V závěrečné části se již skóre zápase neměnilo. Nejblíže ke gólu měl nymburský Pilař, jehož bomba se odrazila od tyče.
Branky: 3. Novák (Slanina, Verbík J.), 4. Strnad (Eis), 11. Kocman, 38. Ton (Borovanský, Jakeš) – 13. Stehlík (Král), 27. Stehlík (Král, Velechovský)
Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík
Vyloučení: 6:8
Využití: 2:0
Diváci: 64
Třetiny: 3:1, 1:1, 0:0
Vývoj skóre: 3:0, 3:2, 4:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Kříž, Rittig, Kulich, Šefl, Cicvárek, Pokorný -  Velechovský, Král, Stehlík – D. Protivný, Bičiště, Šimek – Kadlec, Pilař, Brzák.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace