1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Kobra Praha - NED Hockey Nymburk 4:9 (1:4, 1:2, 2:3)

20. 12. 2008

Nymburk na ledě poslední Kobry nezaváhal, vysoko zvítězil a potvrdil tak zlepšenou formu z posledních zápasů. Čistým hattrickem se blýsknul Jan Vondrlík.

Nymburští hráči trochu podcenili úvod zápasu, ovšem inkasovaný gól z hole Sodomky je probudil. Hosté totiž do první přestávky točili na 4:1. První a čtvrtý gól měla na svědomý dvojice Dvořák a Nýč, o druhou a třetí branku se postarali obránci Topič s Křížem. Pro oba beky to byla premiérová trefa v sezóně. 
V úvodu druhé části hry ještě vykřesal naději pro Kobru Paris, když využil přesilovku. Vzápětí však Kaulfus prostřelil Šelepu, který po přestávce nahradil Matouška, a vrátil hostům tříbrankové vedení. To ještě navýšil přesnou ranou Nýč a tak šli hosté podruhé do kabin s luxusním čtyřbrankovým náskokem.
V poslední části hry vstřelil čistý hattrick Vondrlík a fanoušci hostů se začali dožadovat desítky. Té se však nedočkali. Nejblíže jí byl Kadeřábek ovšem Šelepa na poslední chvíli zachránil. Naopak v závěru ještě domácí kosmeticky upravili skóre. Rückla, který vystřídal Jágra, nechali hostující obránci dvakrát na holičkách a bezmocnému náhradníkovi nezbylo než dvakrát lovit puk ze své sítě. Po zápase tak byl jediným nymburským hráčem, který se z vysokého vítězství neradoval.
Branky: 5. Sodomka (Valenka), 21. Paris (Velich, Regner), 50. Paris (Regner, Velich), 51. Velich (Paris, Regner) – 7. Nýč (Dvořák), 8. Topič (Sirotek, Šimek), 13. Kříž (Nýč, Sirotek), 15. Dvořák (Nýč), 24. Kaulfus (Turinský), 37. Nýč (Kříž, Kadeřábek), 42. Vondrlík (Sem, Turinský), 45. Vondrlík (Turinský, Sirotek), 49. Vondrlík (Turinský, Šimek)
Rozhodčí: Vojtěchovský – Chochola, Marek
Vyloučení: 6:5, navíc Culka (K) 10 min.
Využití: 1:2
Oslabení: 0:1
Diváků: 50
Třetiny: 1:4, 1:2, 2:3
Vývoj skóre: 1:0, 1:4, 2:4, 2:9, 4:9
Sestava Nymburka: Jágr (od 46. Rückl) – Vlach, Kříž, Topič, Sem, Kaulfus, Šafář – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Šimek – Toma, Škaloud, Mrňa – Fišer, Martinec, Kadeřábek
     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace