HC Kohouti Tábor - NED Hockey Nymburk 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

12. 12. 2001

V prvním kole nadstavbové části navštívil Nymburk táborské Kohouty, které do té doby ještě neporazil. Tentokrát bylo ale vše jinak.

Branky: 14. Halouska (Jelínek), 42. Bartoníček (Jelínek)
Rozhodčí: Arazim
Vyloučení: 6:7
Využití: 0:0
Diváků:
Sestava NED Hockey Nymburk: Kremina - Zeman, Kosejk, Langer, Turinský, Černý, Kos, Krejčík, Dvořák, Kocman, Lukeš, Nedbal, Halouska, Bartoníček, Skořepa, Jelínek, Kalfus, Vondrlík, Čech, Kollman.
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1
Vývoj skóre: 0:2

V úvodní desetiminutovce se hrálo hned dvakrát ve čtyřech na obou stranách, více prostoru na ledě, však ani jeden z týmů nemotivovalo ke zvýšené aktivitě. Výjimkou se staly pouze nebezpečné pokusy domácích Lence, Lukeše, Červeného a příležitost nymburského Černého. V polovině dvanácté minuty usedl na domácí trestnou lavici Křivánek a nymburskému celku se naskytla poprvé v zápase možnost přesilové hry. Dvouminutové početní převahy sice Nymburk využít nedokázal, ale jen pár vteřin po návratu táborského hráče na led vystřelil přes klubko hráčů Halouska a trefil přesně - 0:1. Inkasovaný gól Kohouty ke zvýšenému úsilí nevyburcoval, naopak jako by se stal nadmíru účinným uspávacím prostředkem. V posledních minutách úvodního dějství přibývalo úspěšných zákroků spíše na kontě táborského brankáře Zpěváka. V jednom případě dokonce skončil puk za jeho zády z hole Čecha. Hlavní sudí ale branku neuznal pro hru vysokou holí. Ve druhé třetině se očekávala větší snaha táborských hráčů získat zápas pod svou režii a zlomit jeho vývoj. Marně... Polabanům stačil k udržení jednobrankového náskoku důraz v osobních soubojích a vysunutá obrana spolu s rychlými kontry. Ve složité situaci se Nymburští ocitli v polovině utkání, kdy usedl po boku vyloučeného Halousky i Kocman a domácí získali bezmála padesátivteřinovou početní převahu pět proti třem. V ochozech to zahučelo, možná očekáváním, jak si tentokrát domácí s nabídnutou šancí poradí. A výsledek? Nulový počet střel, dva rodící se brejky Nymburka a oprávněný pískot v hledišti. V polovině 33. minuty v souboji u mantinelu fauloval nymburský bek Kos kolenem domácího kapitána Matušíka. Ten nakonec opustil stadión v bolestech se zraněnou nohou na nosítkách. Druhá třetina nakonec gól nepřinesla. Na jedné straně zlikvidoval Zpěvák samostatný nájezd Skořepy, nymburský gólman Kremina zase zasahoval proti střelám Lence, Tupého a Straky. Ve velice slibné pozici se ocitl v nymburské třetině domácí Lukeš, v rozhodující chvíli mu však kotouč přeskočil hokejku. O tom, že si nymburští odvezou od Jordánu všechny tři body, se v podstatě rozhodlo už po dvou minutách hry v závěrečném dějství, kdy se přesně trefil Bartoníček - 0:2.0 pět minut později přečkali táborští hráči přesilovku a chvíli to vypadalo, že se nadechnou k závěrečnému náporu, ale nestalo se. Při závěrečné power play mohli domácí ještě inkasovat, ale skóre se již nezměnilo.