1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Kohouti Tábor - NED Hockey Nymburk 1:1 pp (0:0, 1:1, 0:0)

02. 12. 2001

Nymburští hokejisté zakončili základní část druholigové soutěže remízou na ledě Tábora.

Branky: Matušík - Kocman
Rozhodčí: Holub
Vyloučení: 8:8
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků:
Sestava NED Hockey Nymburk:
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1

Nymburští hokejisté zakončili základní část druholigové soutěže remízou na ledě Tábora.
První podstatné dění obstarala přesilovka domácích, která však branku nepřinesla. V závěru 5. min. ozdobila hokejka veterána Kosejka obličej Křivánka a následnou reakci podrážděného domácího hráče ohodnotil rozhodčí desetiminutovým osobním trestem. V úvodu 8. min. vyzkoušel pozornost nymburského brankáře Kreminy Rambousek, ale neuspěl, stejně jako na druhé straně před Zpěvákem Bartoníček a Kos. O dvě minuty později si středočeši vytvořili první vážnější příležitost, ale Langer nestihl zvednout kotouč přes beton táborského gólmana. Ve druhé polovině úvodního dějství měl více práce hostující Kremina: ve 13. min. nestihl v tísni zakončit slibnou šanci Lenc, minutu nato uzamkla nymburské hráče v jejich obranné třetině druhá táborská formace, ale Adamec, Straka ani Matušík puk za Kreminova záda neprotlačili.
Nepříliš technický, ale o to více bojovný a důrazný hokej pokračoval i ve druhé části hry. Ve vyložené šanci se ocitl Rambousek, ale v poslední chvíli mu sjel puk z hokejky. Na konci 24. min. stihl Kremina přikrýt dělovku Křivánka před dojíždějícím Červeným. To ještě netušil, že mu vzápětí proklouzne do sítě vydařená střela domácího kapitána Matušíka a táborští půjdou do vedení. V dalších minutách kryl Zpěvák v oslabení nebezpečné přesilovkové jedovky Skořepy a Lukeše. Ve 34. min. zapomněli domácí za zády Kocmana a ten přetavil svůj samostatný nájezd ve vyrovnávací gól.
V závěrečné dvacetiminutovce už oba týmy ze své bojovnosti slevily a hra padla do průměru. Hned po minutě hry se blýskl Zpěvák při šanci nymburského Langera, svůj pobyt v blízkosti Kreminy nepřeměnili v gólovou radost ani táborští Hubáček, Lenc a Lukeš. Pak hráli domácí přesilovku 5 na 3, ale nic nevymysleli. Potlesk diváků však sklidil gólman Zpěvák, který famózním zákrokem zlikvidoval druhou tutovku Černému. V závěru se už oba soupeři do útočení nehrnuli.
V bitvě o další druholigový bod tentokrát diváci příliš rušných momentů neviděli. Gólman Zpěvák se potil jen při výpadu Turinského s Langerem, na druhé straně vyvedli Kreminu z klidu Mertl a Křivánek.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace