HC Kohouti Tábor - NED Hockey Nymburk 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

05. 10. 2002

Tábor si v první třetině vytvořil dvoubrankový náskok, který nymburští díky trefě Vrbaty tři minuty před koncem snížili, vyrovnat se jim však už nepodařilo.

V dalším kole 2. národní hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na ledě Tábora.
Jako první lovil puk ze své sítě hostující Kremina, když jej pohotovou střelou překvapil Ježek. Pak měli domácí ještě dvě šance, ale neuspěli, tak se ke slovu dostali hosté. Jeník a Zeman jeli posupně sami na gólmana, ale ani jeden nevyrovnal. A tak opět uhodilo na druhé straně. První bombu Kremina ještě vyrazil, ale na dorážku Nováka už neměl nárok - 2:0. V 18. min. si vyšlápl Turinský na Matouše a zápas pro něj skončil.
V prostřední části byl nebezpečnější Nymburk. Domácí brankář vychytal samostatný nájezd Kollmana a po skrumáži puk projel těsně vedle branky. Další minuty nabídly spíše tvrdý boj než pohledný hokej.
Na začátku poslední třetiny hráli hosté přesilovku pět na tři, ale přes minutu trvající početní výhodu nevyužili. Domácí se do útočení nehrnuli a tak vše spělo k napínavé koncovce. Závěr zápasu zdramatizoval Vrbata, který nečekaně naskočil ze střídačky za záda domácích obránců a svůj minisouboj s domácím brankářem vyhrál - 2:1. V posledních vteřinách byl vyloučen domácí Votruba, ale na vítězství Tábora se už nic nezměnilo.
Branky: 5. Ježek, 15. Novák - 57. Vrbata (Kosejk)