1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Lední Medvědi Pelhřimov – NED Hockey Nymburk 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

16. 01. 2016

V zápase 27. kola zvítězili nymburští hokejisté na ledě Pelhřimova.

Úvod zápasu vyšel domácím parádně, když využili hned první přesilovku a na konci 4. minuty se dostali zásluhou Kopice do vedení. Jak se však později ukázalo, byl to první a zároveň první gólový úspěch, kterého domácí v zápase dosáhli. Nymburským hokejistů se podařilo odpovědět na konci čtrnácté minuty a také to bylo v početní výhodě. Úspěšným střelcem byl Stehlík.
Ve druhé části se skóre zápasu nezměnilo a stav byl i po čtyřiceti minutách nezměněný jedna jedna. Více ze hry měli hosté, ale domácí brankář Černý několikrát domácí celek podržel.
Na začátku třetí třetiny se domácí celek opět doplatil na nedisciplinovanost. Ve 42. min. putoval na trestnou Vylíčil a na konci jeho trestu se nymburští hokejisté radovali z gólu podruhé. Nedůraz domácí obrany potrestal Knesl. Chvilku nato se skóre měnilo znovu. Tentokrát ve čtyřech proti čtyřem využil více volného prostoru na ledové ploše hostující sniper Stehlík a z mezikruží potřetí rozvlnil síťku za zády domácího gólmana. Hosté vědomi si dvoubrankového vedení si svého soupeře hlídali a do domácí hokejisty už do žádných vážnějších šancí nepouštěli. Když navíc v závěru pojistil vítězství hostů kapitán Nymburka Šimek bylo o vítězi a majiteli tří bodů rozhodnuto.
Branky: Kopic (Bezděk, Vysloužil) – 14. Stehlík (Kříž, Saňa), 44. Knesl (Eis), 46. Stehlík (Bičiště), 59. Šimek (Stehlík)
Rozhodčí: Humpolíček – Klouda, Měkýš
Vyloučení: 10:6
Využití: 1:2
Oslabení: 0:0
Diváci:
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:3
Vývoj skóre: 1:0, 1:4
Sestava Nymburka: Frodl – Kříž, Saňa, Knesl, Pýcha, Rittig, Novák, Loučka – Bičiště, Šimek, Stehlík – Eis, Čapek, Protivný – Jindra, Ječný, Barbora – Smejkal, Brzák.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace