HC Lední Medvědi Pelhřimov – NED Hockey Nymburk 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

04. 10. 2014

Ve 4. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě pelhřimovských Medvědů.

Nymburk se ocitnul v úvodu zápasu pod náporem, kterému dokázal odolávat jen tři apůl minuty. Potom se nechal lehce za brankou obrat o puk Kuzďas a Matoušek již nestačil na Bezděkovo pohotové obtočení kolem tyče reagovat. V přesilovce pak nymburský Kulich dokázal schovat nahození od modré, to však skončilo jen břevně domácí branky. Lépe se vedlo Bičištěmu, který pohotovou ranou zužitkoval Šimkovu přesnou přihrávku a bylo vyrovnáno. Ten samý hráč mohl vstřelit vzápětí další branku, tentokrát však domácí brankář Barus zakročil úspěšně. Přesto se chvíli na to radoval Nymburk z gólu, když Stehlík prodloužil na Krále a nymburský kapitán se k tyči nemýlil. Šanci na vyrovnání vzápětí zmařil Hadrava, který nedokázal překonat Matouška ani v obrovské šanci.
V úvodu druhé části hry se hostům podařilo doskočit na dvě branky, poté co Kulichovo nahození dorazil Protivný. V polovině zápase to ale bylo opět pouze o gól. Domácí Beneš střelou po ledě pod Matouškovým betonem snížil. Klid na nymburské hokejky vrátil opět Bičiště, který v oslabení v nájezdu dva na jednoho vymetl levý růžek Barusovy branky. Vzápětí se řítil sám na domácího brankáře Stehlík, ten ovšem neuspěl.
V závěrečné třetině zvýšil vedení Nymburka na 5:2 tečovanou střelou od modré Cicvárek a hosté byli v tu chvíli třem bodům skutečně blízko. Přesto o ně museli ale ještě tvrdě bojovat, neboť díky nečisté hře se ve zbytku utkání ještě čtyřikrát bránili v oslabení. Domácí však ani jednu z přesilovek nevyužili a tak se vítězství dočkali hráči z Polabí.
Branky: 4. Bezděk (Adam), 30. Beneš (Hadrava) – 10. Bičiště (Šimek), 14. Král (Stehlík), 25. Protivný (Kulich), 33. Bičiště (Cicvárek), 44. Cicvárek (Kulich)
Rozhodčí: Pokorný – Chocholouš, Mikšík.
Vyloučení: 5:7