HC Lední Medvědi Pelhřimov – NED Hockey Nymburk 3:4 pp (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)

04. 12. 2013

V 19. kole druhé hokejové ligy zvítězil v prodloužení Nymburk na ledě Pelhřimova. Šedesát minut druholigového střetnutí mezi hokejisty Nymburka a Pelhřimova vítěze nenašlo. Zápas skončil v základní hrací době nerozhodně 3:3 a na řadu přišlo prodloužení. Na začátku čtvrté minuty rozhodl o dvou bodech pro Nymburk Dulovec.

V úvodu zápasu byli aktivnější nymburští hokejisté, ve druhé desetiminutovce měli více ze hry domácí, ovšem gól nepadnul ani na jedné straně.
První branky se dočkali diváci až na začátku druhé části hry. Martinec zpoza brány našel ideálně sjíždějícího Procházku a ten se trefil přímo pod víko. Krátce nato hrál Nymburk přesilovku, kterou dokázal využít. Stehlík našel mezi kruhy Tregla, po jehož střele propadl za puk za gólmana a pohotový Král jej dorazil do sítě. Chvíli poté zamířil na trestnou hostující Dvořák. Početní převaze se ještě hosté dokázali ubránit, krátce po návratu Dvořáka však inkasovali z hole Vylíčila. Po tomto gólu začalo velké představení hlavního rozhodčího Mertla. Ten nejprve vyloučil Martince na 2+10 minut. Poté inkasoval desítku i Bílek za něhož ji šel odpykat Cicvárek. Hosté se v přesilovce dostali ke dvěma zakončením, jenže Plachý mířil do tyče a Vylíčil do vyrážečky Bílka. Po sérii dalších vyloučení se Nymburk bránil nejprve třech proti čtyřem, potom třech proti pěti a čtyřech proti pěti. Všechna oslabení hosté ustáli i když Votápkova šance po gólu volala.
Hned v úvodu třetí části hrál Nymburk v šesti, ale i tuto přesilovku soupeře ubránil. Po vzájemném vyloučení Šimka a Plachého se hrálo na obou stranách ve čtyřech. Právě při této herní variantě upláchl domácím Stehlík a Adam musel zatáhnout záchranou brzdu v podobě faulu, po kterém bylo nařízeno trestné střílení. V něm však Stehlík neuspěl. Hned poté ale Martinec ideálně uvolnil Dulovce a domácí brankář Brabec lovil puk zpoza svých zad potřetí. V 53. min. se na hosty přilepila obrovská smůla. Kubát nahazoval puk za bránu, brankář Bílek se  pro něj vydal, jenže puk po se od plexiskla nečekaně odrazil přímo před opuštěnou branku. Bílek se ještě stihnul po puku natáhnout hokejkou a zřejmě by se mu podařilo jej zastavit, jenže vracející se Kulich mu puk možná trochu zbrkle sebral s hokejky a srazil do vlastní sítě. Náhodný gól pelhřimovské povzbudil, ale Nymburk skvěle bránil střední pásmo a čas pomalu utíkal. Když zbývalo dvě minuty a deset vteřin do konce fauloval Bičiště a domácí dostali možnost přesilovky. Tu vzápětí využili Kubátem, který z úhlu procedil puk za Bílka. Ještě minutu a deset vteřin před koncem byl vyloučen domácí hráč a Nymburk tedy dostal stejnou šanci jako domácí, přesilovku však nevyužil. Utkání tedy skončilo nerozhodně a následovalo prodloužení.
Nymburk si do prodloužení přenesl přesilovku, kterou ale využít nedokázal. V průběhu přesilovky inkasoval za zbytečné protesty desítku Stehlík. Pelhřimovští hráli nečistě a za neuvážené podražení Martince putoval za katr Hadrava. V přesilovce hostí však neudržel nervy na uzdě Král a také on vyfasoval desítku. Pár vteřin nato si vykoledoval Martinec další faul, když jej podrazil Pavlík. Nymburk hrál v pěti proti třem a Dulovec dokázal protlačit puk za Brabcova záda.
Branky: 29. Vylíčil (Votápek), 53. Votápek (Beneš), 59. Kubát (Adam, Hadrava Martin) – 22. Procházka (Martinec), 27. Král (Tregl, Stehlík), 48. Dulovec (Martinec), 64. Dulovec (Kulich)
Rozhodčí: Mertl
Vyloučení: 10:9, navíc proti Pelhřimovu nařízeno TS, Martinec, Bílek, Stehlík, Král (všichni Nymburk) 10 min. os. tr.