HC Lední Medvědi Pelhřimov – NED Hockey Nymburk 5:7 (1:1, 1:1, 3:5)

17. 09. 2016

Také ve druhém zápase mistrovské sezóny dokázali nymburští hokejisté zvítězit, když porazili Pelhřimov. Už po druhém kole tak zůstal Nymburk jediným týmem, který ještě nepoznal hořkost porážky. V průběžné tabulce tím pádem patří Nymburským hokejistům první příčka.

V prvních dvou dvacetiminutovkách byli aktivnější hosté ale do vedení se dvakrát dostali domácí. Skóre zápasu otevřel na konci desáté minuty Kopic, nymburským se však podařilo odpovědět za pouhých devatenáct vteřin, kdy se přesně trefil kapitán týmu Šimek. Za stavu jedna jedna také první třetina skončila.
Co se týče gólového vývoje, měla druhá perioda stejný vývoj jako ta první. Domácí poslal do vedení Kasalý, ale hosté opět kontrovali a opět to byl kapitán týmu Šimek, který překonal domácího brankáře Groha.
Vstup do závěrečného dějství vyšel lépe hokejistům z Polabí, poté co se v rozmezí 43. až 48. minuty trefili postupně Barbora, Arnošt a Loučka. Když navíc v 54. min. zvyšoval na 6:2 pro Nymburk Ječný, zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Jenže to ještě nikdo netušil, že z utkání bude drama. Za domácí se totiž v 55. minutě trefil Kasalý a v průběhu 58. minuty inkasoval hostující brankář Brázdil dokonce dvakrát. Domácí rázem prohrávali o jednou branku. Ve snaze o vyrovnání odvolali pelhřimovští brankáře, veškeré naděje na vyrovnání však utnul střelou do prázdné brány nymburský Loučka.
Branky: 10. Kopic (Plachý), 27. Kasalý D. (Dupljaku), 55. Kasalý F. (Hadrava Martin, Kubát), 58. Votápek (Plachý), 58. Hadrava Martin – 11. Šimek (Kříž), 31. Šimek (Eis), 43. Barbora, 47. Arnošt (Ječný), 48. Loučka (Šimek), 54. Ječný (Bičiště), 60. Loučka