1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Litoměřice - NED Hockey Nymburk 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

07. 01. 2009

Po pěti zápasech bez porážky narazili nymburští hokejisté na celek Litoměřic. V minulých utkáních se Nymburku dařilo střelecky, tentokrát dal jediný gól.

Hokejisté Nymburka se v dalším pokračování druhé ligy postavili týmu Stadionu Litoměřice. Nehrálo se však na zimním stadionu v Litoměřicích, protože tamní „Průvan aréna", jak ji domácí nazývají, prochází rekonstrukcí. Proto se tým litoměřický tým přesunul do azylu v Lovosicích.
Utkání mnoho hokejové krásy nepobralo, byl to průměrný druholigový zápas. Oběma týmům chyběl důraz, nasazení. A o osudu zápasu rozhodly výkony brankářů. Zatímco domácí Volke byl téměř bezchybný, nymburský Jágr především u druhého gólu čisté svědomí určitě neměl. 
Skóre zápasu otevřel v přesilovce střelou pod víko domácí veterán Patzenhauer. O chvilku později mohl srovnat Nýč, ale mířil jen do tyče. A pak přišla druhá trefa, když Jágra prostřelil z velkého úhlu střelou po ledě Horejsek.
V závěrečné části domácí dobře bránili a hosty do šancí nepouštěli. Nymburk se tak dočkal branky až v 59. minutě při power play. V poslední minutě zkusili hosté power play ještě jednou dokonce v šesti proti čtyřem, ale vyrovnat se jim už nepovedlo.
Branky: 6. Patzenhauer, 30. Horejsek (Hudec) – 59. Turinský (Sirotek, Nýč).
Rozhodčí: Smítka.
Vyloučení: 7:6, navíc Horejsek (L) 10 min. os. tr..
Využití: 1:0.
Oslabení: 0:0.
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1.
Diváci: 250.
Nymburk: Jágr – Vlach, Kříž, Švácha, Sem, Šafář, Kaulfus – Sirotek, Nýč, Kadeřábek – Vondrlík, Turinský, Šimek – Martinec, Škaloud, Toma.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace