1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Lvi Břeclav - NED Hockey Nymburk 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

02. 10. 2011

V 7. kole druhé hokejové ligy si nymburští hokejisté připsali první body na venkovním hřišti. Zvítězili totiž na ledě Břeclavi. V nymburském brankovišti se po Rücklovi, Benešovi a Kociánovi objevil už čtvrtý brankář. První letošní start za Nymburk si totiž připsal Robin Blažíček (na fotce), který má vyřízené střídavé starty z Benátek.

Nymburk vstoupil do utkání výborně. Už v 10. min. zachytil na útočné modré Vlach rozehrávku domácích a po tečované střele šel Nymburk zásluhou M. Protivného do vedení.  Na konci první části hry se však domácím podařilo vyrovnat. Gól do šatny vstřelil nymburským břeclavský Bolfík.
Ve druhé části hry se domácím dokonce podařilo nepříznivý stav utkání otočit ve svůj prospěch.  Do vedení poslal Břeclav Staněk.
V závěrečné dvacetiminutovce se však svěřencům trenéra Bičiště povedl dokonalý obrat. Nejprve ve 49. min. skvěle napadal Sedlák, který se zmocnil puku a nadvakrát překonal domácího brankáře Chvátala. Minutu nato vyhrál v útočném pásmu buly Dvořák a po Martincově ráně putoval puk od brankáře do tyče a pak do sítě Břeclavské branky. Domácí hokejisty dvě rychlé inkasované branky dokonale zmrazily a do konce zápasy se už na žádnou vážnější šanci nezmohli. Nymburk si tak z daleké Břeclavi veze tři body za vítězství.
Branky: 20. Bolfík (Dora), 25. Staněk (Dora) - 10. M. Protivný (Vlach), 49. Sedlák, 50. Martinec (Dvořák)
Rozhodčí: Volf
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:2
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:3
Sestava Nymburka: Blažíček – Šefl, Sem, Knesl, Pánek, Tondr, Vlach, Cicvárek – Dvořák, Sirotek, Martinec – Vaľko, Šimek, Sedlák – Tregl, Velechovský, M. Protivný – Němeček, Rys    

Foto převzato z webu Břeclavi

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace