HC Lvi Břeclav – NED Hockey Nymburk 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

16. 01. 2013

Ve 27. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Břeclavi. Břeclav zlomila proti Nymburku prokletí. Ve vzájemném zápase totiž uspěla vůbec poprvé v historii. Předchozích devět utkání vždy vyhrál tým z Polabí.

Nymburk odcestoval do Břeclavi opět v pouhých 14 lidech. Hostům sice patřil úvod zápasu, ale první branku vstřelili domácí, když využili přesilovou hru. Od té doby na ledě dominovali a do konce první části přidali ještě jednu branku, poté co se dorážkou prosadil Bartoš.
Také v úvodu druhé dvacetiminutovky měl více ze hry hostující Nymburk, jenže šance Stehlíka zůstaly nevyužity. V polovině zápasu neudržel nervy na uzdě nejzkušenější hostující  hráč Sedlák, který k menšímu trestu ještě inkasoval dva osobní tresty a za vražení do rozhodčího navíc dalších 5 minut, takže domácí hráli sedmiminutovou přesilovku. Břeclavští početní výhodu už po 14 vteřinách využili a v čase 29:28 zvýšili na 3:0. Hned po třetím gólu nahradil Kareše v nymburské brance Matoušek. Obrovský tlak domácích ale pokračoval a Matoušek po necelých dvou minutách kapituloval z hole Beneše. Nymburku se podařilo v dlouhém oslabení snížit. Tregl využil pádu domácího Peslara a střelou z mezikruží prostřelil domácího Zelenku.
Také úvod poslední části patřil hostům. Ti se dočkali v přesilovce snížení po přesném zásahu Šimka. Nymburští se nevzdávali, ale kontaktní branku se jim vstřelit nepodařilo. V poslední minutě se při vyloučení domácího hráče pokusili v šesti proti čtyřem ještě vykřesat naději, sami ale do prázdné branky inkasovali, když Bartoš dokončil hattrick.
Branky: 8. Popolanský (Dufek, Bartoš), 16. Bartoš (Šaur), 30. Bartoš, 32. Beneš (Jurča), 60. M. Bartoš (Dora) - 33. Tregl (M. Šimek), 42. M. Šimek (Stehlík, Tregl)
Rozhodčí: Škach
Vyloučení: 7:7, navíc Sedlák (N) OK, TH