HC Lvi Břeclav - NED Hockey Nymburk 5:6 sn (3:2, 0:0, 2:3 - 0:0, 0:1)

17. 12. 2011

Nymburští hokejisté ani ve svém třetím vzájemném zápase s Břeclaví neprohráli. Přestože v zápase ani jednou nevedli, vezou si domů dva body za vítězství na samostatné nájezdy. Utkání rozhodl Sirotek, který se vrátil do sestavy po dvouměsíčním zranění.

Hokejisté z Polabí zaspali začátek zápasu a brankář Kocián lovil hned po první střele puk ze své sítě. Vyrovnání se dočkali hosté v 9. min., kdy se z nenápadné akce prosadil Šimek. Vyrovnaný stav ale vydržel jen něco málo přes minutu. Za domácí se totiž prosadil Popolanský, který vrátil Břeclav do vedení. Za další půlminutku vedli domácí dokonce dvoubrankovým vedením, po té co potřetí překonal Kociána Lechner. Ještě do konce první třetiny ale hosté díky přesnému zakončení Sirotka vstřelili kontaktní branku.
Ve druhé části hry se diváci branky nedočkali, přestože se hrál líbivý hokej nahoru dolů.
Klid na břeclavské hokejky přinesla branka Bolfíka, který bombou do šibenice zvýšil na 4:2. Hostům se pak naskytla dvojnásobnou přesilovka, v níž se napřáhl od modré Knesl a opět to bylo o jedinou branku. V 51. min. využili přesilovku a Popolanský dokončil hattrick. Už se zdálo, že je rozhodnuto, jenže Břeclav slibné vedení neudržela. Nejprve skončilo za zády Chvátala Němečkovo nahození a přesně dvě minuty před koncem vyrovnal Toma. Stav se již do konce řádné hrací doby nezměnil, a když nerozhodlo ani prodloužení, přišly na řadu nájezdy. Jako první uspěl Sirotek. Domácí Papp nedal. Ve druhé sérii byl úspěšný Šimek, břeclavský Popolanský na Kociána nevyzrál a tak bylo o vítězi rozhodnuto. „Už jsme ani nevěřili, že bychom za stavu tři pět mohli získat nějaké body. Měli jsme ale štěstí. Jsou to pro nás cenné body z venku, hned se nám lépe pojede takovou dálku domů,“ radoval se po zápase hostující trenér Bičiště.
Branky: 1. Popolanský (Barus), 11. Popolanský (Barus), 11. Lechner (Směřička, Truhlář), 42. Bolfík (Novák), 52. Popolanský (Směřička) - 9. Šimek (Tregl), 17. Sirotek (Toma), 45. Knesl (Toma, Sirotek), 55. Němeček (Sem), 58. Toma (Martinec), rozhodující sn Sirotek
Rozhodčí: Volf,
Vyloučení: 6:7,