HC Lvi Břelav - NED Hockey Nymburk 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)

20. 10. 2012

V zápase 9. kola zvítězil Nymburk na ledě Břeclavi. Zápas na jihu Moravy byl posledním utkáním první čtvrtiny.

Nymburk nezačal utkání dobře. Přestože hosté vyhráli úvodní buly, už po 9 vteřinách inkasovali z hole Beneše. Nepříznivý vývoj zápasu však nymburské hokejisty nepoznamenal a v přesilové hře zásluhou Sedláka vyrovnali.
Hned na začátku druhé třetiny se hostům podařilo jít do vedení, poté co se svojí první brankou v nymburském dresu prosadil Bílek. Domácí po inkasované brance sevřeli Nymburk v jeho obranné třetině a hosté se jen těžko osvobozovali z velkého tlaku domácích. Vyrovnat se ale domácím nepodařilo. Naopak při vyloučení břeclavského hráče odskočil Nymburk díky Velechovskému na dvoubrankový náskok a krátce na to zvýšil na 1:4 Tregl. To byla pro domácí studená sprcha.
Břeclavští se však nevzdávali a na začátku posledního dějství snížili na rozdíl jediné branky a ze zápasu bylo rázem drama. Nejprve snížil na 2:4 tvrdou ranou Popolanský a pak se v signalizované výhodě trefil Dufek. Jenže vzápětí šli domácí opět do čtyř a v přesilovce vrátil klid na nymburské hokejky Malínský. V další přesilovce rozhodl definitivě Tregl, který tečoval Šeflovu ránu od modré. V úplném závěru shodili rukavice na led domácí Dufek a nymburský Šimek. Domácí hráč si nevybral dobře a s o hlavu vyšším soupeřem v pěstním souboji prohrál.
Branky: 1. Beneš (Papp), 45. Popolanský (Dora), 49. Dufek (Papp, Jurča) - 11. Sedlák (Tregl, Jonáš), 22. Bílek (Sedlák, Drda), 34. Velechovský (Sirotek, Malínský), 37. Tregl (Šefl), 52. Malínský (Sirotek), 57. Tregl (Šefl, Vlach)
Rozhodčí: Netopil – Linhart, Lošťák
Vyloučení: 8:9, navíc Beneš (B) 10 minut, Dufek (B)5+dku, Šimek (N) 5+dku