1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Lvi Chotěboř - NED Hockey Nymburk 2:4 (1:0, 0:4, 1:0)

09. 10. 2011

Nymburští hokejisté vezou podruhé za sebou plný bodový zisk z ledu soupeře. Minulý týden porazili Lvi z Břeclavi, tentokrát obrali o body Lvi z Chotěboře. O výsledku zápasu rozhodli Nymburští hokejisté v závěru druhé třetiny, kdy nasázeli tři branky v rychlém sledu, na což domácí nedokázali odpovědět.

Utkání začali aktivněji domácí a jejich rychlejší pohyb na ledě přinesl ovoce v 8. min. To ujeli v rychlém protiútoku a po střele Dolinského se dostali do vedení.  Velkou příležitost na vyrovnání promarnil Nymburk mezi 12. a 14. min., kdy byli současně vyloučeni dva domácí hráči. Dvouminutovou přesilovku však hosté nevyužili.
Ve druhé části hosté přidali na bruslení a na důrazu v polovině zápasu sem jim podařilo vyrovnat. Vlach pěknou střílenou přihrávku našel přesně Tomu, jemuž stačilo jen nastavit hokejku. Převaha Nymburka po vyrovnávacím gólu postupně narůstala, což se projevilo i na skóre. Ve 38. min. předvedl krásné hokejové myšlení Martinec, který místo střely vybídl ke skórování Dvořáka. Za 18 vteřin poslal Knesl do brejku Šimka, který konečně protrhnul své letošní střelecké trápení.  Po necelé minutě předvedl Nymburk prakticky totožnou akci. Tentokrát poslal Cicvárek do rychlého protiútoku Martince, který překonal Opršala v brance domácích počtvrté.  Dvě vteřiny před koncem pak stálo při hostech velké štěstí, když po tvrdé střele Jánského propadl puk Rücklovi a skončil jen těsně vedle tyče.
Do poslední třetiny nahradil v brance domácích Opršala Kousal. Prvních deset minut závěrečné části si Nymburk bezpečně hlídal náskok a domácí k ničemu nepouštěl. V 51. min. ovšem domácí potrestali Tomovo vyloučení a vykřesli naději. Nymburští se začali strachovat o výsledek, jenže domácím už se výborného Rückla nepodařilo překonat ani v minutu a půl dlouhé dvojnásobné početní výhodě ani v power play.
Branky: 8. Dolinský (Zítka), 51. Hospodka (Vylíčil, Bělohlávek) – 30. Toma (Vlach), 38. Dvořák (Martinec, Knesl), 38. Šimek (Knesl), 39. Martinec (Cicvárek)
Rozhodčí:  Talpa – Dančišin, Matějček
Vyloučení: 7: 10
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 200
Třetiny: 1:0, 0:4, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:4, 2:4
Sestava Nymburka: Rückl – Drak, Šefl, Knesl, Sem, Pánek, Vlach, Cicvárek – Dvořák, Sirotek, Martinec – Tregl, Sedlák, Šimek – Němeček, Turinský, Toma – Velechovský, Rys.     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace