1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Lvi Chotěboř - NED Hockey Nymburk 4:7 (2:3, 2:2, 0:2)

07. 01. 2012

Ve 33. kole druhé ligy zvítězil Nymburk v Chotěboři. Nymburk vedl v průběhu celého utkání, domácí však stačili vždy korigovat. Definitivně rozhodl Nymburk o svém vítězství až v závěrečné třetině.

Nymburk začal utkání dobře a už na konci 5. min. se dostal do vedení, když se trefil Turinský, pro nějž to byla premiérová trefa v sezóně. Chvíli nato si ale dávali nymburští před vlastním brankářem přednost v tom, kdo bude hrát puk, čehož domácí využili k vyrovnání. K dalšímu gólu pomohla hostům přesilovka. Velechovský střílel sice mimo, ale přesouvající se domácí gólman Kousal si srazil puk do vlastní sítě. Také na tuto branku dokázali domácí rychle odpovědět, když opět využili chyb v obraně hostí. Ještě do přestávky se ale vydal k velkému sólu Knesl, který kousek za modrou napálil puk bombou do tyče, sám si jej dojel a dorazil do sítě – 2:3.
V průběhu druhé části přidali nymburští hokejisté další dvě branky. Nejprve Vlach propasíroval puk skrz betony střídajícího Peška a pak Velechovský svojí druhou přesilovkou trefou zvýšil na 2:5. Zdálo se, že si Nymburk v pohodě dojde k vítězství, jenže nekoncentrovanost v obranné činnosti měla za následek dvě branky za zády Bílka. Na 3:5 snižoval dorážkou Hnilička a na rozdíl jediné branky dostal Chotěboř Hospodka, který bombou od modré prostřelil hostujícího brankáře.
V poslední dvacetiminutovce už si hosté hlídali náskok a domácí se tak jen těžko dostávali do zakončení. Pět minut před koncem se navíc prosadil v početní výhodě Weiss a definitivně tak zlomil odpor domácích. Ti ještě jednou inkasovali z hole Tregla, který ujel v oslabení a svůj nájezd zakončil precizním blafákem.
Branky: 7. Kesner (Hospodka), 14. Hospodka (Škarýd, Kesner), 28. Hnilička (Prachař, Bělohlávek), 29. Hospodka (Jánský) – 5. Turinský (Toma, Sem), 12. Velechovský (Tregl), 19. Knesl, 25. Vlach (Martinec, Sirotek), 27. Velechovský (Knesl, Tregl), 56. Weiss (Šefl, Vlach), 58. Tregl (Knesl, Sirotek)
Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Klouda
Vyloučení: 7:8
Využití: 0:3
Oslabení: 0:1
Diváci:
200
Třetiny: 2:3, 2:2, 0:2
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 4:5, 4:7
Sestava Nymburka: Bílek – Knesl, Sem, Šefl, Vlach, Cicvárek, Kozák – Velechovský, Tregl, Šimek – Němeček, Sirotek, Martinec – Dvořák, Turinský, Toma – Rys, J. Protivný, Weiss
 
    
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace