HC Mělník - NED Hockey Nymburk 5:8 (1:3, 1:1, 3:4)

15. 11. 2008

Nymburk vysoko zvítězil na ledě vedoucího týmu tabulky. Utkání rozhodly výkony brankářů. Zatímco domácí Vokurka s Houdkem nechytili prakticky nic, a co střela to lovili puk ze své branky, naopak Jágr svým famózním výkonem musel diváky nadchnout.

Černá a bílá, takový rozdíl byl mezi výkony obou mělnických brankářů na straně jedné a Jágra na straně Nymburka. V brance domácích začal Vokurka. Z prvních tří střel dvakrát inkasoval a když na konci druhé třetiny neudržel Sirotkovu ránu a Nýčova dorážka znamenala čtvrtý gól v jeho síti rozhodl se trenér domácích Brdička pro změnu. Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil v brance domácích Houdek, ovšem ten si šáhl na puk prakticky jen když jej lovil ze své klece. Naopak Jágr byl i přes pět inkasovaných branek nejlepším hráčem zápasu a mělnické hráče i fanoušky doháněl k šílenství.
Nymburk po dvou třetinách vedl 2:4, ovšem hned na začátku poslední části hry domácí rychle vyrovnali. A zdálo se, že mají nakročeno k obratu. Jenže s tím se nechtěl smířit nymburský Toma a znovu poslal hosty do vedení. Po Jakešově trestném střílení však bylo opět vyrovnáno. Nymburk však nesložil zbraně a po pouhých 9 vteřinách se dostal zásluhou Turinského znovu do vedení. To ještě potvrdili přesnými trefami Dvořák se Zelenkou a hosté se radovali ze skalpu lídra tabulky.
Branky: 5. Krejčí (Tondr), 33. David (Vach, Příhoda), 41. Krejčí, 43. Jakeš (Kalivoda), 45. Jakeš TS - 3. Mrňa (Kříž, Zelenka), 5. Nýč (Sirotek, Krätzer), 9. Turinský (Šafář, Vondrlík), 39. Nýč (Sirotek), 45. Toma (Turinský), 46. Turinský (Krätzer), 51. Dvořák (Nýč, Topič), 55. Zelenka (Mrňa, Nýč)