HC Milevsko 2010 - NED Hockey Nymburk 3:6 (1:2, 0:2, 2:2)

25. 09. 2013

Hokejisté Nymburka se konečně dočkali prvního vítězství. Ve třetím kole druhé ligy skupiny Západ dokázali vydolovat tři body na ledě Milevska.

Rozhodující náskok si borci Nymburka vytvořili ve druhé třetině, i když opticky navrch měli v té době domácí hokejisté. Těm se ale nedařilo v koncovce. Začátek byl pro hosty nešťastný, když dali domácí ve druhé minutě po tečované střele první gól. Hosty to ale nakoplo a do první sirény dvakrát skórovali. Do vedení šel Nymburk po gólu Tomy, jemuž poslal vymazlenou přihrávku Eis. Nymburk dokázal ve druhé dvacetiminutovce vytěžit z minima maximum, obě jeho trefy dal Král. Tím si hosté vytvořili rozhodující náskok. Na začátku třetí části přidal Nymburk pátý gól a vypadalo to, že je rozhodnuto. Ovšem domácí snížili dvěma  slepenými góly a z utkání bylo drama. Už na začátku 59. minuty začali hrát domácí bez brankáře, Nymburk se ale ubránil a v poslední minutě přidal pojistku do prázdné brány Stehlík. Nymburk si připsal vítězství i v bitkařské vložce. Patnáct vteřin před koncem se do sebe pustili hostující Němeček s Čunátem, domácí borec dostal pár ran a skončil bez dresu i bez vesty.
Branky: 2. Sumerauer (Štych, Homolka), 47. Fořt (Jakič, Štych), 49. Heřmánek (Urbanec) – 6. Šimek (Král, Procházka), 12. Toma (Eis, Dvořák), 28. Král (Šimek, Tregl), 32. Král (Kříž), 44. Dvořák (Toma), 60. Stehlík.
Rozhodčí: Mertl.
Vyloučení: 7:7, navíc Urbanec 10 min. os. tr., Čunát 5+dku – Němeček 5+dku, plus trest ve hře.