1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Milevsko 2010 - NED Hockey Nymburk 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)

22. 09. 2010

Ve 3. kole 2. hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Milevska. Nymburští hokejisté nezažívají dobrý vstup do soutěže. Nedokázali zvítězit ani ve třetím mistrovském zápase a po třetím kole se krčí na posledním místě tabulky s nejmenším počtem vstřelených branek ze všech týmů.

O tom, že se Nymburku v Milevsku nedaří hovoří dlouhodobá statistika. Vždyť hosté si z tohoto jihočeského města dokázali odvézt výhru jen dvakrát v historii. Naproti tomu milevští se v domácím prostředí radovali z výhry desetkrát. A toto byla jedenáctá.
Přitom Nymburk nezačal špatně a v 5. min. se zásluhou Dvořáka dostal do vedení. Domácí však zásluhou Květoně vyrovnali. Na začátku druhé části hry šli domácí znovu do vedení, ovšem hosté předvedli skvělý obrat. Nejprve vyrovnal svoji premiérovou brankou v kategorii dospělých Rys a krátce na to poslal Nymburk do vedení obránce Hataš. Podobný obrat jako hostům se však podařil i domácím, kteří během čtyř minut vrátili vedení na svoji stranu.
Do poslední části tedy nastupovali milevští s jednobrankovým náskokem, který navíc dalšími dvěma brankami pojistili a připsali si tak zasloužené vítězství. Trenér Pavel Bičiště byl po zápase na svoje svěřence hodně nazlobený. „Celý zápas jsme hráli tužku. Sice se nám podařilo otočit z 2:1 na 2:3, ale vzápětí nám domácí vstřelili dvě branky což znamenalo obrat na 4:3. Můžu říct, že takhle špatně jsme nehráli za loňskou sezónu ani jednou. V našem týmu není ani jeden hráč, kterého bych mohl po dnešním zápase vyzdvihnout. Z přístupu hráčů k zápasu jsem velmi zklamaný. Myslím si, že Milevsko byl hratelný soupeř, ale to bychom nesměli přistoupit k zápasu tak, jak jsme k němu přistoupili.“
Branky: 12. Květoň (Kořánek, Štěrba), 26. Müller (Klíma), 34. Štych (Urbanec), 38. Fořt (Müller), 42. Fořt (Urbanec), 60. Květoň (Čunát, Kořánek) – 5. Dvořák (Liška, Klíma), 28. Rys, 29. Hataš (Zákoutský, Němeček)   
Sestava Nymburka: Rückl – Müller, Hataš, Houser, Zákoutský, Kozák, Vlach, Pánek – Dvořák, Klíma, Liška – Martinec, Šimek, Kinkor – Němeček, J. Hladík, Mareš – Hejtmánek, Rys

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace