1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Moravské Budějovice 2005 - NED Hockey Nymburk 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

30. 09. 2012

Ve 4. kole zvítězil Nymburk na ledě nováčka z Moravských Budějovic a díky zisku tří bodů se vyhoupnul do čela druholigové tabulky.

Nymburk vyrazil na utkání s pouhými čtrnácti hráči do pole a dohrával dokonce jen ve dvanácti. Malínskému totiž šili obočí a Štěpán má zřejmě zlomenou klíční kost. Budějovice v zápase dvakrát vedli, Nymburk dvakrát vyrovnal a nakonec díky přesnému zásahu Sirotka vyhrál.
V úvodní třetině se diváci branky nedočkali. Oba týmy se soustředily především na obranu a tak se ani jeden tým do vyložené šance nedostal. První branka padla až téměř v polovině utkání. Domácí se ubránili přesilovce a krátce poté udeřili. Dostál zachytil nymburské vyhození, přihrál volnému Sobotkovi a ten bekhendem otevřel skóre zápasu. Krátce nato mohli domácí své vedení zvýšit, po faulu na Zahradníka totiž bylo nařízeno trestné střílení, které však domácí hráč neproměnil. Otřepané nedáš dostaneš se potvrdilo za necelou minutu. Dvořák nejprve netrefil prázdnou bránu, po zpětné přihrávce od Knesla se však již podruhé nemýlil. Na konci 36. minuty se ale domácí dostali znovu do vedení. Po zmatcích před Karešovou bránou poslal Budějovice do vedení Dostál. I na druhou branku ale dokázali hosté rychle odpovědět. Agilní Knesl vybojoval puk pro Martince a ten se střelou pod víko vyrovnal.
V úvodu třetí třetiny se Nymburk ubránil dvojnásobné převaze a když už byli hosté ve čtyřech vyrobil obrovskou hrubku domácí obránce, který nahrál na hůl přímo Sedlákovi. Ten zkušeně dovezl puk do útočného pásma, kde jej nahrál volnému Sirotkovu, který v oslabení poslal Nymburk poprvé do vedení. Do konce zápase se už Nymburk ubránil a vybojoval tak cenné vítězství.   
Branky: 30. Sobotka (Dostál), 36. Dostál (Kundela) - 32. Dvořák (Knesl), 39. Martinec (Knesl), 43. Sirotek (Sedlák)
Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Samuel
Vyloučení: 3:7
Využití: 0:0
Oslabení: 0:1
Diváci: 395
Třetiny: 0:0, 2:2, 0:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3
Sestava Nymburka: Kareš - Malínský, Sem, Vlach, Šefl, Kozák, Knesl - Tregl, Sirotek, Štěpán - Martinec, Sedlák, Jonáš - Dvořák, Bílek

foto převzato od Linde22

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace