1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Moravské Budějovice 2005 - NED Hockey Nymburk 4:8 (1:2, 2:4, 1:2)

15. 10. 2017

V 8. kole zvítězili nymburští hokejisté na ledě Moravských Budějovic. V utkání opět zářil nymburský sniper Jan Stehlík, který si připsal už druhý letošní hattrick.

První třetina začala velice vlažně a domácí jako by byli v hlavě ještě na kolotočích na náměstí. Celá první třetina se nesla v duchu nepřesných přihrávek a marných pokusů domácích borců dostat se do pořádné šance. V čase 1:57 sice skončila střela Tomáše Hačeckého na tyči branky hostí, ale to bylo na delší dobu z nebezpečných šancí vše. Zmar podtrhla pětiminutová přesilovka domácích, která přišla v čase 8:17 po faulu hostujícího Austina Parrishe. Domácí nebyli schopni se déle než tři minuty vůbec usadit v útočném pásmu. Nepřesná přihrávka střídala další a další. Přesilovku poté ukončilo vyloučení Davida Horkého a bylo po nadějích. Domácí fandy sice v čase 14:03 ještě navnadil David Horký, který dostal přihrávku před branku a pohotovou střelou nedal gólmanovi hostí šanci – 1:0. Bohužel již po půl minutě došlo k vyloučení domácích a hráči Nymburka se s tím nepárali, ihned po vyhraném buly pálil Ondřej Kříž a Janu Brožovi puk propadl až do sítě – 1:1. Po dalších nepřesnostech v rozehrávce domácích přišlo opět jejich vyloučení a hokejisté Nymburka opět trestali. Již po necelé minutě přesilové hry střílel z prostoru kruhů Jakub Hierman a Jan Smejkal tečoval – 1:2. Žihadla se k možné odpovědi dostala až těsně před koncem třetiny, ale Filip Matějka z prostoru mezi kruhy trefil pouze Michaela Formánka v bráně hostí.

I druhou třetinu začali hráči Žihadel ospale a aktivní hosté se tlačili k bráně střežené Janem Brožem, který sice stačil pokrýt několik jejich střel, ale v čase 22:36 již na střelecký pokus Jana Stehlíka nestačil – 1:3. I po gólu hostí to byli právě oni, kdo byl aktivnější. Žihadlům se nedařila rozehrávka a do útočného pásma to prostě nešlo. V čase 23:57 se ještě Janu Brožovi podařilo vytlačit střelu, která následovala po přečíslení dva na jednoho, ale o necelou minutu už svůj tým nepodržel. V čase 24:47 jej překvapila střela Jana Stehlíka – 1:4. Čtvrtý gól vyhnal Jana Brože z klece a v té jej nahradil Jan Čáp, který tak i svůj další start v dresu Žihadel přidal za vcelku nepříznivého stavu. Bohužel i jemu se dlouho nepodařilo držet střelce hostí na uzdě. Ihned po buly přišla v čase 25:02 první střela na jeho klec od Karla Bičiště a puk se nad jeho ramenem dostal až do sítě – 1:5. Tentokrát přišla i odpověď domácích velice rychle, když v čase 25:20 korigoval skóre Roman Mikeš – 2:5. Domácí poté přeci jen trochu přidali, ale stále je zrazovaly nepřesné přihrávky, které jim bránily ve snížení hrozivého skóre. Do krásné šance se dostal pouze Tomáš Hačecký, ale sám před Michaelem Formánkem neuspěl. Další rána přišla pro domácí fans v čase 32:19, kdy hosté opět potrestali přesilovou hru, tentokrát 5 na 3. Ondřej Kříž pálil od modré a puk skončil v kleci Žihadel – 2:6. Ještě v oslabení se domácím podařilo nepříznivé skóre korigovat, a to když dobře napadající Jan Bulín získal v čase 33:14 puk, při samostatném úniku se nemýlil a jeho střela mezi betony gólmana hostí skončila v síti – 3:6. Do konce třetiny žádný z týmů gól nepřidal a tak se do šaten šlo určitě spokojeněji hostům.

Do třetí třetiny vlétli domácí konečně aktivně a již v čase 40:37 mohl stadion bouřit. Sraženou střelu Romana Mikeše dopravil do sítě Roman Čermák – 4:6. Jestliže fanoušci čekali, že přijde tlak směřující k vyrovnání, tak byli o své naděje rychle obráni. Domácím se nedařilo kombinovat a do toho přicházela další vyloučení a domácí se tak spíše museli bránit šancím hostí. Když už Žihadla konečně začala přebírat aktivitu v zápase tak přišla v čase 46:56 další studená sprcha. Po závaru před brankou Nymburka totiž přišel jejich protiútok, který nevypadal nebezpečně, ale přesto se nakonec k puku dostal Jan Stehlík, který zkompletoval svůj hattrick – 4:7. Domácí poté sice zbraně nesložili a několikrát se pokoušeli překvapit gólmana hostí, ale to ke gólu nevedlo. V čase 51:49 se po další nepřesné přihrávce domácích dostal k puku Jakub Planý, který svojí střelou nedal Janu Čápovi šanci – 4:8. Tento gól evidentně domácí dorazil a dá se říci, že poté se již utkání jen dohrávalo. Hráči Nymburka hru kontrolovali a do větších šancí domácí nepouštěli a ani oni sami se již dopředu moc nehrnuli.

Branky: 15. Horký (Čermák, st.), 26. Mikeš (Horký, st.), 34. J., 41. Čermák (Mikeš, Horký) – 15. Kříž (Stehlík, Arnošt), 17. Smejkal (Hierman, Kříž), 23. Stehlík (Arnošt, Smejkal), 25. Stehlík (Smejkal), 26. Bičiště (Maršoun), 33. Kříž (Hierman, Eis), 47. Stehlík (Smejkal), 52. Planý (Rittig)
Třetiny: 1:2, 2:4, 1:2.
NED Hockey Nymburk: Formánek – Kříž, Hierman, Knesl, Žemlička, Rittig, Mašek, Parrish, Hofman – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Eis, Bičiště, Maršoun – Čapek, Josefus, Planý, Šťastný.

Článek převzat z webu HC Moravské Budějovice.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace