HC Moravské Budějovice 2005 – NED Hockey Nymburk 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)

14. 02. 2015

Ve 32. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk vysoko na ledě Moravských Budějovic. Nymburští pomýšleli v zápase v Moravských Budějovicích na dobrý výsledek, ovšem nakonec si odváží debakl.

Už samotný vstup do zápasu hokejistům z Polabí nevyšel. Trojan se protáhnul podél mantinelu, našel volného Bartáka a ten procedil puk mezi Brázdilovými betony. Ve 12. minutě nachytal na švestkách nymburského brankáře samotný Trojan, který střelou z téměř nulového úhlu překonal hostujícího gólmana podruhé. Až poté se do první vážnější šance dostali hosté, ale brankář Šťastný se proti střele i dorážce Šimka vyznamenal. Naopak to byli opět domácí, kteří přidali ještě do první přestávky třetí branku. Sechovcovu nepovedenou střelu zachytil Přidal, který našel skulinu mezi Brázdilovými betony.
Na začátku prostředního dějství se podařilo konečně skórovat i nymburským hokejistům. Ve dvojnásobné početní výhodě se po přihrávce Krále prosadil Eis. Nymburk vyrovnal hru, ovšem další šance už hosté nevyužili. Naopak domácím se podařilo v 35. min. využít přesilovou hru a zvýšit na 4:1. Inkasovaný gól hosty zlomil.
Ve třetí třetině mířili domácí nejprve dvakrát do tyče a pak netrefil prázdnou bránou Jakeš. Mikeš s Vlašínem už ale úspěšní byli a do rozklížené nymburské obrany přidali další dvě branky. V 56. min. chytil Brázdil Mikešovi trestné střílení ovšem na začátku poslední minuty využil Barták nedorozumění v rozehrávce hostů a sedmým gólem zakončil účet zápasu:
Branky: 7. Barták (Trojan), 12. Trojan (Horký), 19. Přidal (Sechovec, Mikeš), 35. Horký (Sechovec, Forman), 51. Mikeš (Forman), 54. Vlašín (Telesz, Paták), 60. Barták (Horký) – 22. Eis (Král)