1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Moravské Budějovice - NED Hockey Nymburk 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

01. 03. 2014

Ve třetím zápase prvního kola play off odvrátili nymburští hokejisté první mečbol Moravských Budějovic a po vítězství vrátili sérii do Nymburka.

Úvod utkání se opět nevyvíjel pro hosty dobře. Hned v první části totiž putovali nymburští pětkrát na trestnou lavici. Domácí si díky přesilovkám udržovali převahu a pátou početní výhodu přetavili v úvodní branku utkání.
Na začátku druhé části podržel hosty důležitým zákrokem gólman Matoušek, který kryl Horkého únik. Při dalším vyloučení hostů obral nymburský Stehlík váhajícího obránce a samostatný nájezd proměnil ve vyrovnávací gól. Pár minut poté se nymburským podařilo v oslabení zamířit do černého znovu. Tentokrát přesně zamířil Sirotek a hosté tak díky dvěma gólům v oslabení otočili vývoj skóre.
Na začátku třetí dvacetiminutovky mohl přidat další branku aktivní Stehlík, jeho dvě velké šance, přičemž ta druhá byla opět v oslabení, ale tentokrát brankář domácích Šťastný dokázal zlikvidovat. Krátce poté se ale mohl Stehlík přeci jen radovat. Domácí obránce Latner chyboval na modré, hosté ujeli dva na jednoho a Stehlík po spolupráci s Králem potřetí překonal domácího brankáře. Ve zbytku utkání už se hosté soustředili na ubránění výsledku a v závěru přidali ještě jeden gólový úspěch.
Branky: 18. Přidal (Pěška, Barták) – 28. Stehlík, 35. Sirotek (Kříž), 46. Stehlík (Král), 58. Kříž (Král)
Rozhodčí:
Vyloučení: 3:8
Využití: 1:0
Oslabení: 0:2
Diváci: 450
Třetiny: 1:0, 0:2, 0:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:4
Sestava Nymburka: Matoušek – Bodnár, Kříž, Topič, Kuzďas, Herna, Cicvárek – Dvořák, Král, Stehlík – Dulovec, Sirotek, Šimek – Procházka, Chvojka, Protivný

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace