HC Moravské Budějovice – NED Hockey Nymburk 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

05. 03. 2014

V pátém rozhodujícím zápase prvního kola play off prohrál Nymburk s Moravskými Budějovicemi a byl z play off vyřazen.

Nymburk dostal v prvních deseti minutách výhodu tří přesilovek, ale nezahrál je dobře. V 11. min. si zahráli poprvé početní výhodu i domácí a jen fantastický Bílek zachránil hosty od pohromy. Sechovec mířil těsně vedle, Teleszův pokus vyrazil hostující brankář „úzkým“ koncem hole, Trojanovu tutovku zlikvidoval betonem a nájezd Horkého chytil. Šance domácích neustali ani v další přesilovce Nymburka, když v oslabení ujel Horký, ale na Bílka ani napodruhé nevyzrál.
Na začátku druhé části hry se poprvé měnilo skóre. Domácí sehráli ukázkově přesilovku a po Trojanově přihrávce zívala před Teleszem prázdná brána. Nymburští odpověděli také v přesilovce. Na rozdíl od pohledné akce domácích hosté puk do sítě po několika dorážkách doslova „domlátili“, ale i takové góly platí a tak bylo vyrovnáno. Hra se ve druhé třetině značně přiostřila a na obou stranách přibývalo ostrých zákroků. Další obrovskou šanci domácích zlikvidoval Bílek ve 37. min. Před Sechovcem byla už jen prázdná brána, ale Bílek se skvěle přesunul a domácí diváci jen žasli na uměním hostujícího brankáře.
Na začátku třetího dějství promarnili hosté minutovou dvojnásobnou početní výhodu, z následné klasické přesilovky se ale přeci jen radovali. Krásně sehranou přesilovkou akci mohl zakončit do prázdné Sirotek, ještě si ale dovolil ten luxus, že přihrál Stehlíkovi a gólovou akci tedy zakončoval nejlepší nymburský střelec. Radost nymburských však měla jepičí život. Ještě v téže minutě byl před Bílkem nedůsledně bráněný Pěška a bylo vyrovnáno. Další dvě nymburská oslabení dala šanci domácím, ti však přesilovky nevyužili. Až v čase 56:26 vystřelil z úhlu Kovalský, Bílek vyrazil puk jen před sebe a pohotový Horký jej okamžitě dorazil do sítě. O šanci na vyrovnání se pak nymburští připravili sami, když se třemi zbytečnými fauly nechali postupně vyloučit Sirotek, Král a Kříž.
Branky: 22. Telesz (Pěška, Trojan), 45. Pěška (Barták, Trojan), 57. Horký (Kovalský) – 29. Sirotek (Šimek, Procházka), 45. Stehlík (Sirotek, Kříž)