1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Moravské Budějovice – NED Hockey Nymburk 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

26. 02. 2014

V úvodním zápase prvního kola play off prohrál Nymburk na ledě Moravských Budějovic. Nymburk doplatil v zápase na svoji nedisciplinovanost. Přesní rozhodčí potrestali hosty celkem devětkrát a právě deváté vyloučení se stalo nymburským osudným.

Domácí byli po celý zápas aktivnější i díky množství přesilovek, které za celý zápas odehráli. Přesto se do vedení dostal Nymburk, když v závěru první třetiny Treglovu ránu tečoval Šimek a domácí brankář byl proti změně směru letu kotouče zcela bez šance.
O jednobrankový náskok však hosté přišli hned na začátku druhého dějství. Hosté chybovali v rozehrávce za brankou a Kesner tečí překonal bezmocného Bílka. Při sérii vyloučení nymburských hráčů, se při jednom oslabení podařilo ujet hostujícímu Královi a Nymburk šel podruhé do vedení. Domácí však svoji mírnou převahu dokázali ještě do druhé přestávky přetavit ve vyrovnávací branku. Hosté dlouho nemohli dostat puk z obranného pásma a to se jim stalo osudným. Prknova rána od modré totiž změnila před Bílkem směr a nešťastný nymburský brankář jen bezmocně máchnul rukama.
Také nástup do závěrečného dějství vyšel domácím parádně. Na začátku 43. minuty našel Trojan zpoza brány mezi kruhy postaveného Pěšku a agilní domácí útočník se po předchozích několika promarněných pokusech konečně radoval ze vstřeleného gólu. Moravskobudějovičtí se tedy dostali poprvé v zápase do vedení. O to však přišli minutu a půl před koncem. Sirotkovi sklouznul puk z hole, čímž zmátnul jak obránce tak i brankáře, místo nepovedené střely našel přihrávkou volného Dulovce, před nímž zívala zcela odkrytá branka. Zdálo se, že utkání už zamíří do prodloužení, jenže hostující Dvořák nešťastně trefil holí do obličeje jednoho z domácích hráčů a Nymburk byl podeváté vyloučen. Domácí tedy dostali minutu před koncem možnost přesilové hry, kterou 35 vteřin před koncem využili. Nymburk ještě zkusil power play, dvakrát nebezpečně ohrozil domácí branku, vyrovnání se už ale nedočkal.
Branky: 21. Kesner (Dostál, Telesz), 38. Prkna, 43. Pěška (Trojan), 60. Pěška (Trojan) – 20. Šimek (Tregl, Cicvárek), 30. Král (Sirotek), 59. Dulovec (Sirotek)
Rozhodčí: Kopeček, Humpolíček – Klouda, Musil.
Vyloučení: 5:9
Využití: 1:0
Oslabení: 0:1
Diváci: 260
Třetiny: 0:1, 2:1, 2:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3
Sestava Nymburka: Bílek - Bodnár, Topič, Kuzďas, Herna, Zasidkovych, Cicvárek – Dvořák, Král, Stehlík – Dulovec, Sirotek, Šimek – Protivný Sedlák, Tregl – Chvojka

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace