1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Moravské Budějovice – NED Hockey Nymburk 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

07. 01. 2018

Ve 25. kole neudrželi nymburští hokejisté nadějné vedení a na ledě Moravských Budějovic prohráli. Ještě před začátkem zápasu musel řešit nepříjemnost nymburský brankář Formánek, který zjistil, že na zápas přicestoval bez lapačky a vyrážečky. „ Chybějící části výstroje si musel vypůjčit od domácích,“ prozradil trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Nymburk byl v úvodní části nadmíru úspěšný, když prakticky z minima vytěžil maximum a přestože domácí Nymburk v úvodní části vysoko přestříleli, byli to hosté, kteří vedli dva nula. Nejprve se prosadil kapitán nymburského týmu Eis, v závěru první části pak využil přesilovou hru Stehlík.
V prostřední části však hosté o své vedení přišli. Nejprve proměnil samostatný nájezd Krutiš, a poté v polovině zápasu tentýž hráč uklidil za záda nymburského brankáře Formánka od zadního mantinelu odražený puk. Vrátit vedení mohl Nymburku Stehlík, ale v samostatném nájezdu tentokrát na Brože nevyzrál. Naopak domácí dokázali využít přesilovku a dostali se do vedení.
V úvodu závěrečného dějství využili přesilovku i hosté a zásluhou Stehlíka vyrovnali. Vyrovnané skóre však vydrželo jen něco málo přes minutu. Budějovický Mikeš totiž zamířil střelou z kruhu přesně pod víko. Hosté se hnali za vyrovnáním, vytvořili si velkou převahu a několik šancí, žádná z nich však gólem neskončila. Nymburští tedy v závěru zkusili odvolat brankáře, ale nakonec v čase 58:19 inkasovali z hole Puchera do prázdné brány.
„Domácí měli o výsledek strach. Ten čtvrtý gól, který jsme dostali, ani nebyl gól. Puk se od břevna odrazil před brankovou čáru, ale rozhodčí branku uznal. Třetí třetina byla z naší strany dobrá, ale měli jsme tak trochu smůlu. Ukázali jsme si, že na tohoto soupeře máme. Sice jsme prohráli, ale ze hry mám dobrý pocit,“ nedělal z porážky tragédii Bičiště. „Budějovice mají kvalitu, navíc byly posíleny o hráče Třebíče. Výborný výkon podal Pucher,“ dodal trenér poražených.
Branky a nahrávky: 24. Krutiš (Brož), 29. Krutiš (Rytnauer, Peroutka), 38. Rytnauer, 43. Mikeš (Juráň, Lupač), 59. Pucher (Juráň) – 9. Eis (Kolouch, Hierman), 18. Stehlík (Arnošt), 42. Stehlík (Arnošt)
NED Hockey Nymburk: Formánek – Hierman, Mašek, Kříž "A", Hejda, Rittig, Knesl – Smejkal, Arnošt, Stehlík, Kuzďas, Kedršt, Eis "C", Štěpánek, Josefus, Planý, Král, Kolouch.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace