HC Moravské Budějovice - NED Hockey Nymburk 5:4 sn (0:1, 3:2, 1:1 - 0:0 - 1:0)

17. 02. 2014

V předposledním zápase základní části druhé ligy hráli hokejisté Nymburka na ledě Moravských Budějovic. Utkání bylo přímým soubojem o sedmé místo tabulky. To nakonec uhájili domácí, kteří vyhráli po nájezdech.

Jako na houpačce si musely připadat oba týmy. Hostům  vyšel úvod střetnutí, kdy se po necelých dvou minutách trefil obránce Kříž. Ovšem pak třikrát udeřili domácí. Stejný kousek se však povedl i Nymburským. Ti během minuty v závěru druhé třetiny dvěma zásahy vyrovnali a na začátku třetí čtvrtiny šli do vedení – 3:4. O něj ale dvě a půl minuty před koncem přišli.
Rozuzlení nepřineslo ani prodloužení a v nájezdech byli šťastnější domácí hokejisté, kteří proměnili ze čtyř nájezdů hned tři.
Branky: 26. Kovalský (Horký, Matějka), 31. Kovalský (Latner), 35. Vlček (Pěška), 58. Kesner (Pěška), rozh. nájezd Matějka – 2. Kříž (Král), 39. Šimek (Protivný), 40. Král (Stehlík), 43. Kříž (Bodnár, Král).
Vyloučení: 3:4.