1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Moravské Budějovice – NED Hockey Nymburk 5:4p (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0)

07. 12. 2016

V dohrávce 9. kola prohráli nymburští hokejisté v prodloužení na ledě Moravských Budějovic. První utkání ukončila po první bezbrankové třetině porucha rolby a tak se utkání muselo opakovat.

Nymburští hokejisté nastoupili do zápasu značně oslabeni, v pouhých 14 hráčích do pole. Přesto vstoupili do utkání aktivně, ovšem první branku vstřelili domácí. Na začátku 12. minuty si vzal na vlastní modré puk Rytnauer, projel s ním až k Brázdilovi, kterého překonal bekhendovým blafákem. Vedení však domácím nevydrželo ani půl minuty. Ve skrumáži před brankou domácích se nejlépe zorientoval Stehlík a bylo vyrovnáno.
Na začátku druhého dějství překonal Stehlík domácího brankáře Dudáčka podruhé a tentokrát to byli hosté, kdo se dostal do vedení. Ve 33. minutě bylo ale znovu vyrovnáno. Horkého střelu z úhlu Brázdil neudržel a Bulín pohodlně zasunul puk do odkryté branky. Ani tentokrát ale vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Nymburský obránce Novák se vydal dopředu a svůj výlet zakončil povedeným blafákem. Vyrovnat mohl domácí Lupač, ovšem nařízené trestné střílení neproměnil. Srovnat skóre se domácím povedlo až těsně před koncem druhé části, kdy se v přesilové hře prosadil Krutiš.
Gólová přestřelka pokračovala i ve třetí periodě. Ve 43. minutě se hned po buly opřel do puku Šurý a domácí se mohli počtvrté radovat. Využitá přesilovka zásluhou nymburského Sani však opět znamenala srovnání skóre. Do konce základní hrací doby už žádná branka nepadla a tak přišlo na řadu prodloužení.
Do něj si Nymburk přenesl oslabení, když byl ještě před uplynutím šedesáté minuty vyloučen Knesl. A toto vyloučení se stalo nymburskému týmu osudným. Hned v první minutě totiž prostřelil Brázdila Krutiš a bylo rozhodnuto.
Branky: 12. Rytnauer, 33. Bulín (Horký, Nováček), 40. Krutiš (Rytnauer, Peroutka), 43. Šurý (Mejzlík), 61. Krutiš (Rytnauer, Šťáva) – 12. Stehlík (Kuncek), 24. Stehlík (Knesl), 34. Novák (Saňa), 53. Saňa (Ječný)
Rozhodčí: Mgr. Zdeněk Pokorný – Bc. Jan Kleprlík, Bc. Marek Čelechovský
Sestava Nymburka: Brázdil – Hes, Saňa, Knesl, Pýcha, Rittig, Novák – Stehlík, Ječný, Kuncek – Kuzďas, Bičiště,  Eis – Čtvrtečka, Smejkal, Novák.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace