HC Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 0:11 (0:3, 0:3, 0:5)

07. 12. 2003

Dvě ze tří branek v první třetině vstřelil Nymburk v oslabení a to domácí srazilo do kolen. Nepomohla jim ani brankářská rošáda. Nejprve chytal Neruda, po pátém gólu jej vystřídal Opic. Po osmé brance se opět vrátil do brány Neruda, ale po další inkasované brance se kvůli zranění nechal opět vystřídat a zápas tak dochytal Opic. David Hnát vsítil hattrick a na tři branky také přihrál.

K dalšímu zápasu druhé hokejové ligy nastoupili nymburští hokejisté na ledě Pelhřimova.
HC Pelhřimov – NED Hockey Nymburk 0:11 (0:3, 0:3, 0:5)
Potřetí v druholigové historii nastřílel Nymburk svému soupeři deset a více gólů. Hostím vyšlo v zápase proti Pelhřimovu téměř vše na co sáhli a dosáhli tak svého historicky nejvyššího vítězství ve druhé lize. Gólman Kremina navíc vychytal svůj třetí letošní shut out.
Dvě ze tří branek v první třetině vstřelil Nymburk v oslabení a to domácí srazilo do kolen. Nepomohla jim ani brankářská rošáda. Nejprve chytal Neruda, po pátém gólu jej vystřídal Opic. Po osmé brance se opět vrátil do brány Neruda, ale po další inkasované brance se kvůli zranění nechal opět vystřídat a zápas tak dochytal Opic. David Hnát vsítil hattrick a na tři branky také přihrál.
Pelhřimovské hráče bude tento zápas ve vzpomínkách asi dlouho strašit. Už ve druhé minutě měli domácí možnost hrát přesilovku, ale byl to nymburský Jágr, který po přihrávce Hnáta otevřel skóre zápasu. Krátce nato si oba hráči svoji role vyměnili – Jágr nahrával Hnátovi a Nymburk vedl 0:2. Domácí pak nevyužili pětiminutovou přesilovku za faul Kose, naopak těsně před přestávkou znovu v oslabení inkasovali, když se trefil opět Hnát.
Další dva góly přidali hosté ve 33. minutě a domácí gólman Neruda odjel na střídačku. Nahradil ho Opic, ale ten vydržel s čistým kontem jen chvíli. Po třech minutách si totiž zkompletoval svůj hattrick neudržitelný Hnát a Nymburk vedl 0:6.
Ani ve třetí třetině se brankový příděl domácích nezastavil. Diváci si ještě po přestávce nestačili sednout na svá místa a Kosejk osm vteřin po začátku třetiny posedmé rozvlnil domácí síťku. Vzápětí přidal další gól Krupka a do branky se vrátil Neruda. Vydržel v ní ovšem jen dvě minuty. Při dalším inkasovaném gólu se totiž zranil a tak jej podruhé v zápase vystřídal Opic. Ten ještě do závěrečné sirény dvakrát inkasoval a Nymburk tak dokráčel k famóznímu vítězství.
Branky: 3. Jágr (Hnát), 7. Hnát (Jágr), 20. Hnát, 33. Lukeš (Hnát), 33. Turinský (Skořepa), 36. Hnát (Jágr), 41. Kosejk (Hnát), 42. Krupka (Kosejk, Krejčík), 44. Turinský (Skořepa), 57. Zeman (Kosejk), 59. Kadeřábek
Rozhodčí: Blecha – Reich, Skopal
Vyloučení: 8:8, navíc Kos (N) 5+dku, Jágr (N) 10 min. os. tr.