1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 1:1 pp (0:0, 1:1, 0:0)

01. 10. 2006

Nymburk hrál podruhé za sebou venku a stejně jako v Milevsku vstřelil jediný gól. Zatímco proti Milevsku to stačilo na vítězství tentokrát se musel spokojit jen s remízou.

Nymburku se v letošní sezóně vrátila stará známá nemoc – neproměňování šancí. „Naše produktivita je neuvěřitelná. Kolik mi jen potřebujeme šancí a střel na to, abychom vsítili branku,“ postěžoval si po utkání trenér Vladimír Lejsek. „A nejsou to mladí hráči z týmu, ale staří harcovníci, kteří se trápí s produktivitou. Ve středu proti Strakonicím dáme více prostoru mladým. V přípravě jim to šlo, dávali góly, a ty my potřebujeme,“ předestřel možné změny v sestavě trenér. V samotném utkání v Milevsku, ve kterém Nymburku chyběl potrestaný Culka, se hosté ujali vedení ve 24. min, když se v dvojnásobné přesilovce trefil od modré čáry nestárnoucí Kosejk. Po vstřeleném gólu však následovala série vyloučení nymburských hráčů. Dvě oslabení o dva hráče ještě hosté přežili, ale v následném klasickém oslabení již inkasovali. Po bratrské spolupráci se trefil L. Domkář. Poslední třetina ani prodloužení rozhodnutí nepřinesly a tak se týmy rozešly smírně. Hodně rozladěný byl po utkání i nymburský obránce Martin Krejčík: „Dnes se nám příliš nedařilo. Pelhřimovští tím, že hráli doma před vlastními fanoušky měli v utkání více chuti a šli více za vítězstvím než my. Opět jsme měli strašné množství vyloučených. Takhle se nedá hrát. Rozhodčí jsou zcela zmatení. Vůbec neví co mají pískat. Na jedné straně posoudí čistý zákrok tělem jako faul, na druhé straně nezapískají evidentní hákování. Nás dnes rozhodčí poslal nesmyslně do čtyřech a za deset vteřin své rozhodnutí kompenzoval stejně nesmyslným vyloučením domácího hráče. Utkání se množstvím vyloučených strašně natahují. Stále se hraje ve třech nebo ve čtyřech a hra častým přerušováním nemá žádný spád."   
Branky: 38. L. Domkář (R. Domkář) – 24. Kosejk (Šimek)
Rozhodčí: Ondřej – Fiala, Kreuzer
Vyloučení: 12:13
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 450
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1
Sestava Nymburka: Kremina – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Krejčík, Bartoníček -  Jágr, Sirotek, Šimek – Ludvík, Nýč, Fišer – Dvořák, Turinský, Martinec – Dulovec, Lipták 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace