1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

15. 09. 2002

K prvnímu mistrovskému zápasu nové sezony zajížděli nymburští hokejisté na led nováčka soutěže z Pelhřimova. Po dramatickém vývoji utkání se jim nakonec podařilo strhnout vítězství na svou stranu a připsali si tak do tabulky první tři body. Domácí nastoupili posilněni o pět hráčů Havlíčkova Brodu a šest Jihlavy, ani to je však k prvním bodům nepřivedlo.

Branky: 2. Domkař, 45. Pokorný - 28. Toma (Kosejk), 33. Kos (Jeník), 55. Toma (Hlinka)
Rozhodčí: Matějíček - Musílek, Jonáš
Vyloučení: 2:9
Využití: 0:0
Diváků: ?
Sestava Nymburka: Kremina - M. Zeman, Kosejk, Kos, Bartoníček, P. Zeman, Krejčík - Langer, Skořepa, Černý - Dvořák, Hlinka, Toma - Jeník, Vrbata, Hnát - Vondrlík, Turinský, Kollman
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3


Domácí do zápasu vtrhli jako uragán a povzbuzováni zaplněným hledištěm a neúnavným bubeníkem se již ve druhé minutě radovali z gólu. Domkař první ranou na bránu překonal Kreminu a domácí propukli v euforii. Nymburští se z šoku jen velmi těžko probírali a bržděni neustálou hrou v oslabení se jen velmi pomalu rozjížděli. 
Až ve druhé třetině přišel obrat. Hosté začali více bruslit a okamžitě získali převahu, kterou zúročili v góly. Nejprve pálil Kosejk od modré a Toma tečoval, vzápětí Kos ranou od modré prostřelil Luňáka podruhé. 
Do závěrečné třetiny nastoupili domácí s odhodláním vyrovnat, což se jim za veliké asistence nymburských lehce podařilo. Hosté totiž neuvěřitelnou chybou při střídání nechali tři pelhřimovské hráče samotné před Kreminou a pro Pokorného nebyl problém vyrovnat. Svěřenci trenéra Lejska však nerezignovali. Pět minut před koncem se zmocnil puku Hlinka a ukázal, jakým bude pro mužstvo přínosem. Lehce se prokličkoval přes celé kluziště a přihrál Tomovi před prázdnou branku. Hosté pak sehráli závěr skvěle a domácí nepustili ani k power play.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace