1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1)

11. 02. 2007

Domácí hokejisté, i když jsou poslední v tabulce, bojovali a Nymburku byli vyrovnaným soupeřem.

Hned v úvodu zápasu měl Nymburk možnost hrát tři přesilovky a tu třetí dokázal zásluhou Hertla využít. Domácí odpověděli Kubátovou ránou do tyče a pak po obrovské chybě obrany i gólem, který vstřelil Digrin.
Hokej nevalné úrovně pokračoval i ve druhé třetině. Domácí se v ní dostali díky proměněné přesilovce do vedení, ovšem Nýč dokázal po samostatném úniku prostřelit skrze betony domácího brankáře a vyrovnat. Dalšímu nájezdu tentokrát v podání Šimka dokázal domácí brankář odolat, když ránu nymburského útočníka srazil na tyč. Vzápětí daroval hlavní rozhodčí domácím přesilovku. Za špatné střídání totiž poslal Nymburk do čtyř. Pelhřimovští dokázali přesilovku zásluhou Smetany využít a opět se dostali do jednobrankového vedení.
V úvodu poslední části hry však ujel podél mantinelu Kosejk a střelou po ledě překvapil brankáře domácích. Vzápětí mohl dostat Nymburk do vedení Lipták, svoji velkou šanci ovšem neproměnil. Do konce základní části hry se i přes mírnou převahu hostí stav na ukazateli skóre nezměnil a tak přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. Minutu před jeho koncem vypálil od mantinelu Hertl a jeho střelu odraženou od tyče dorazil do prázdné brány Nýč.
Branky: 15. Digrin (Tecl), 23. Kubát (Meloun, Digrin), 36. Smetana (Domkář) – 7. Hertl (Dvořák, Cunik), 31. Nýč (Hertl), 42. Kosejk (Cunik), 64. Nýč (Hertl, Cunik)
Rozhodčí:
Vyloučení: 7:8
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 250
Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1 – 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4
Sestava Nymburka: Matoušek – Krejčík, Bartoníček, Cunik, Kosejk, Sem, M. Ton – Jágr, Šimek, Ludvík – Dvořák, Nýč, Hertl – Lipták, Hloušek, Martinec - Dulovec  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace