1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1)

28. 01. 2004

Ve 30. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté v Pelhřimově až v prodloužení.

Ve 30. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté v Pelhřimově až v prodloužení.
Domácí, nacházející se v hluboké herní i výsledkové krizi, začali více než slibně. Od konce 1. minuty jim byla nabídnuta přesilovka, která skončila už po čtyřech vteřinách. Od modré totiž napřáhl Kello a puk, který ještě tečoval Hřeben skončil v síti. Lépe bruslařsky vybavený Nymburk postupně začal vystrkovat růžky a když Lukeš také v přesilovce vyrovnal, nebyly to rozhodně poslední nymburské šance. Ta nejvyloženější však byla k vidění v 15. minutě na druhé straně, když Caha po chybě gólmana netrefil prázdnou branku. Ve druhé části měli mírně navrch hosté a i když Turinský trochu se štěstím dostal puk za Nerudova záda, Nymburk získal náskok zaslouženě. Zápas ale gradoval v poslední dvacetiminutovce. Domácí ještě vystupňovali svou bojovnost a po trefách Peše a Pokorného sahali dokonce po vítězství v normální hrací době. Přesná střela Hnáta však poslala zápas do prodloužení. Nymburk měl v prodloužení sice více šancí, nakonec ho ale ukončil domácí Vantura, jehož střela od modré si nalezla cestu do sítě. 
"Zápas se hrál nahoru, dolů. Soupeř posílený hráči z Jihlavy šel do utkání naplno. Před zápasem jsme chtěli bod, zklamaný tedy nejsem." 
Lejskovi se však nelíbily některé výroky rozhodčího Paláška. 
"Hned v první minutě potrestal Dvořáka za údajné sekání a soupeř šel díky přesilovce do vedení. Navíc gól neměl platit, neboť soupeř srazil puk do brány vysokou hokejkou," 
zlobil se. Kouč neměl k dispozici obránce Kosejka a Krejčíka, a tak se v obraně Nymburka objevil po boku Zemana útočník Václav Dvořák. 
"Vašek hrál v obraně výborně, byl jedním z nejlepších hráčů," 
pochválil oporu v nymburském dresu s číslem třináct. V prodloužení měl navrch Nymburk. 
"Tři a půl minuty jsme domácí nepustili do pásma. Nakonec rozhodla parádní trefa Vantury," 
dodal k zápasu. Do konce nadstavby zbývají čtyři zápasy. Nymburk přivítá Tábor a Benátky, a hraje na ledě Havlíčkova Brodu a Chrudimi. 
"Soustředíme se na nejbližší zápas s Táborem. Chceme potvrdit dobrý výkon z Pelhřimova a před domácím publikem vyhrát. Ve hře je ještě dvanáct bodů, chceme se udržet v první čtyřce, ale bude to těžké."
HC Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1)
Branky: 2. Kello (Hřeben), 45. Peš (Číhal), 54. Pokorný, 64. Vantura (Domkář) - 8. Lukeš (Hnát), 29. Turinský (Kadeřábek), 58. Hnát (Jágr)
Rozhodčí: Palášek - Skopal, Reich
Vyloučení: 6:9
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 650
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3
Sestava Nymburka: Kremina - Dvořák, Zeman, Kos, Bartoníček, Vítů - Langer, Sirotek, Skořepa - Jágr, Hnát, Lukeš - Kadeřábek, Turinský, Neugebauer - Černý

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace