1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

19. 12. 2007

Ve 20. kole 2. hokejové ligy utrpěl Nymburk vysokou porážku. Skvělý zápas sehrála první lajna domácích, kterou vedl Hrbatý. Ten se podílel na všech vstřelených brankách svého týmu. Tři branky vstřelil sám a na tři přihrál. Nymburku naopak viditelně chyběl na střídačce hlavní trenér Petr Vrabec, který ze zdravotních důvodů na zápase chyběl. Nymburští hráči předvedli v Pelhřimově hodně slabý výkon a domácí zaslouženě vyhráli.

Už ve 3. min. trefil břevno Adamcovi svatyně Hertl, z gólu se však radovali pelhřimovští. Po chybné nymburské rozehrávce v oslabení vystřelil od modré Kašpar a nekrytý Hrbatý se z dorážky nemýlil.
V úvodu druhé třetiny se podařilo hostům vyrovnat, když Tondrovu ránu z kruhu Adamec jen vyrazil před sebe a pro Hertla už nebyl problém uklidit puk do branky. Vyrovnaný stav však vydržel jen minutu. Kiks v obraně a další špatnou rozehrávku nymburských potrestal Tecl. Vzápětí vyhodil z obranného pásma kotouč mimo hřiště Nýč a domácí zásluhou Hrbatého využili druhou přesilovku v zápase. Po třetí brance za Jágrovými zády se začalo hrát nahoru dolu a útoky se přelévaly na obou stranách jeden za druhým. Žádnou šanci už však nikdo z hráčů ke vstřelení gólu nevyužil.
Skóre zápasu se měnilo až na začátku poslední dvacetiminutovky. Už po 41 vteřinách totiž z kruhu prostřelil nymburského brankáře Jágra volný Hrbatý a zkompletoval tak svůj hattrick. Vzápětí přidal pátý gól Anderle a o vítězi bylo rozhodnuto. Nymburk nevyužil ani sérii tří vyloučení domácích, z nichž se dvě překrývaly přes sebe a hosté tak hráli minutu a dvacet vteřin v pěti proti třem. Naopak domácí po ubráněných oslabeních dokázali za minutu potrestat Semův faul a Tecl pošesté rozvlnil síťku za Jágrovými zády.
Branky: 7. Hrbatý (Kašpar), 27. Tecl (Hrbatý, Plachý), 28. Hrbatý (Tecl, Plachý), 41. Hrbatý (Tecl, Kašpar), 44. Anderle (Hrbatý, Beránek), 55. Tecl (Hrbatý, Plachý) – 26. Hertl (Tondr, Nýč)
Rozhodčí: Němec
Vyloučení: 13:10
Využití: 3:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 300
Třetiny: 1:0, 2:1, 3:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 6:1
Sestava Nymburka: Jágr – Zeman, Dvořák, Kaulfus, Kumstát, Krejčík, Sem – Tondr, Nýč, Hertl – Kadeřábek, Sirotek, Dulovec – Fišer, Šimek, Martinec – Vondrlík, Turinský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace